Час математике I/3

Квадрат, правоугаоник, троугао и круг-утврђивање-групни облик рада Резултати часа – исходи: - ученици утврђују систематизују знања о геометријским фигурама; - навикавају се на рад у групи; - израђују необичне облике од геометријских облика.
Дечији културни центар

Ученици 6-2 одељења су посетили Дечији културни центар
Врачунари на дар

У школи „Краљ Петар II Карађорђевић“ уручени су први врачунари новој генерацији врачарских трећака. „Као и ваши старији другари и ви сада добијате сопствени персонални рачунар, популарни врачунар. Можете га користити за учење, за игру, за стицање нових вештина и знања. На нама старијима је да поправљамо и сређујемо школе, да купујемо рачунаре и стварамо друге услове да будете равноправни у знању са вашим вршњацима из развијених европских земаља. На вама, нашим врачарским трећацима је да учите, будете вредни, да искористите врачунаре као нова учила, да будете најбољи ђаци у генерацији“ – поручио је заменик председника општине Александар Ивановић. Александар Ивановић је заједно са чланицама и чланом Већа Александром Јовановић, Мирјаном Митровић и Небојшом Милићевићем свим ученицима трећег разреда ове школе показао како могу користити сопствени рачунар и у школи и код куће, уз позив да га чувају, јер ће га користити до завршетка основне школе.
Креативна радионица са Маријом и Андријаном

Ученици II-2 радили су са Маријом и Андријаном на своје велико задовољство. Мало смо цртали, сликали, вајали...
Посета позоришту

Посета позоришту "Пуж" "Успавана Лепотица"
Општинско такмичење-шах

Дан школе

Основна школа "Краљ Петар II Карађорђевић" прославила је 21.03.2013. свој 81. рођендан великим маскембалом ученика нижих разреда и позоришном представом. Драмска секција коју води професорка Биљана Лазаревски, представила је нови мјузикл Сценарио је написала Биљана Лазаревски, а музику вођа музичке радионице Слободан Ђукић. Гледаоци су могли да уживају у плесу, песми и глуми 27 ученика виших разреда, који су публици дочарали "страшне приче" из словенске митологије.
Хемија

Колико је интересантан свет атома и молекула уверили су се и ученици VII2 . Забавили су се правећи моделе свима познатих честица из микро света. Погледајте слике и забавите се!
XV МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ ДЕЧИЈЕ РЕКРЕАЦИЈЕ

Одељења V-2, VI-1 и VII-2 провела су 7 дана на Златибору са наставницама Јованом Рапаић и Нирваном Ћућуз. Према њиховим речима време које су провели тамо остаће им у веома лепом сећању. Организоване игре и активности учиниле су да им време прође брже него икад. Свако дете могло је да изабере активност коју жели (клизање, скијање, клискање, грудвање...) преко дана, а у вечерњим часовима деца су проводила највише времена у дискотеци уз омиљену музику. Било је ово незаборавно путовање које свако ученик једва чека да се понови.
Угледни часови

Тематска настава, тимски рад, употреба компјутера у настави, активирање ученика, стваралаштво, индердисциплинарни приступ наставним садржајуима...само су неки од метода и облика рада који се реализују на угледним часовима у нашој школи.