Упис у први разред

УПИС ЂАКА У ПРВИ РАЗРЕД
ШКОЛСКЕ 2021/2022.

Упис у први разред школске 2021/22. године

Редован упис деце у први разред почиње у предвиђеном термину од 1. априла и траје до 31. маја текуће године.

Која деца се ове године уписују у први разред?
-У први разред уписује се свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година. У школској 2021/22. години, упис у први разред обавезан је за сву децу рођену од 1. марта 2014. до 28. фебруара 2015. године.
Изузетно, детету може да се одложи упис у први разред за годину дана, у складу са законом.
Дете које има шест до шест и по година уписује се у први разред након провере спремности за полазак у школу.

Како родитељи пријављују дете за упис у први разред
Родитељу или другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе омогућено је да искажу интересовање за упис детета у школу електронским путем тако што дефинишу датум уписа и тестирања детета преко Портала еУправа.
-Захваљујући електронској услузи еУпис родитељи не доносе документацију у школу, већ се она прибавља по службеној дужности електронским путем. Преко апликације еУпис извршиће се повлачење података о ученику (извод из матичне књиге рођених, евиденција пребивалишта и доказ о обављеном лекарском прегледу) и упис. Након уписа детета у школу, психолог, односно педагог школе вршиће испитивање детета.

Родитељи ће бити обавештени од када ће наведена услуга бити доступна.
Тестирање детета
Испитивање детета врши психолог/педагог школе на матерњем језику детета, применом стандардних поступака и инструмената, препоручених од надлежног завода, односно овлашћене стручне организације.
Систематски преглед је обавезан за свако дете које се уписује у први разред. Преглед се обавља код педијатра, који на основу прегледа других специјалиста одређује процену здравственог стања детета и на основу тога издаје потврду која се прилаже приликом уписа детета у основну школу.
Приликом тестирања детета биће предузете све мере заштите против ширења вируса Covid 19 (обавезнa дезинфекција рукуи ношење маски).

НАПОМЕНА: Родитељи би требало већ да закажу прегледе у домовима здравља, који су потребни за добијање лекарског уверења.

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Бесплатни уџбеници за будуће прваке

Право на бесплатне уџбенике остварују следеће категорије :

1. Треће и свако наредно дете у систему образовања
2. Корисници социјалне помоћи
3. Ученици који се образују по ИОП 1 и 2

Родитељи будућих првака који остварују праву на бесплатне уџбенике треба да доставе школи документацију :
-Решење Центра за социјални рад ( за кориснике социјалне помоћи )
-Потврда о редовном школовању за треће и свако наредно дете
-Решење од интерресорне комисије ( ако постоји )

Пријаву и документацију за бесплатне уџбенике доставити школи до 20.02.2021.

Исти услови важе и за остале ученике школе , о чему сте обавештени преко разредних старешина . Молимо родитеље да документацију доставе разредним старешинама до горе наведеног датума .

директор школе:
                                                                                          Биљана Лазаревски

23.12.2020.

ИСКАЗИВАЊЕ ИНТЕРЕСОВАЊА РОДИТЕЉА ЗА УПИС УЧЕНИКА УПРВИ РАЗРЕДШКОЛСКЕ 2021/22. ГОДИНЕ КОЈИ ТЕРИТОРИЈАЛНО НЕ ПРИПАДАЈУ НАШОЈ ШКОЛИ

Упис ученика у први разред школске 2021/22. године вршиће се електронским путем.  На порталу еУправа биће доступна  услуга Исказивање интересовања за упис детета у основу школу (о датуму приступа порталу бићете благовремено обавештени преко сајта школе).
Основна школа је дужна да у први разред упише дете које има пребивалиште на територији коју покрива школа.
Школа може, према својим могућностима, да упише у први разред и дете са подручја друге школе, на основу писменог захева родитеља.

Родитељи деце, која не живе на подручју школе, треба да поднесу писмени захтев (молбу) за упис у први разред најкасније до 1. фебруара 2021. године. Школа ћедо 1. марта 2021. обавестити родитеље о могућности уписа детета у нашу школу.
У захтеву треба да буде наведено име и презиме детета, ЈМБГ детета, адреса пребивалишта,  име и презиме родитеља, ЈМБГ једног од родитеља, телефон и меил адреса родитеља као и разлог уписа детета у нашу школу.  Непотпуне молбе се неће узети у разматрање.

Заинтересовани родитељи захтев (молбу)  могу послати на меиладресу:kpdrugi@gmail.com

У први разред основне школе за школску 2021/22. годину уписују се:
*редован упис
-деца рођена од 1. марта 2014.-28.фебруара 2015. године