Упис у први разред

19.05.2020.

Обавештење о упису у ОШ

Поштовани,

Захваљујемо Вам се што сте исказали интересовање за упис детета у нашу школу.

Имајући у виду ситуацију са корона вирусом и како би се избегле гужве у школи, ове године ће се уписивање Вашег ђака у први разред основне школе спроводити само у заказаном термину. Да бисте електронским путем заказали термин за упис, од 28. маја на Порталу еУправа биће омогућена услуга електронског заказивања термина за упис и тестирање детета у ОШ. Услуга ће бити доступна од 28. маја до 10. јула 2020. године, за термине уписа од 1. јуна до 20. јула.

ВАЖНА НАПОМЕНА 1! Обављен лекарски преглед је предуслов да се дете упише у први разред. Стога Вас молимо да приступите услузи заказивања термина за упис и тестирање само ако сте већ обавили лекарски преглед детета или сте сигурни да ћете обавити преглед до термина који сте изабрали за упис. Услуга на Порталу ће бити доступна више од месец дана, тако да имате времена за све.

ВАЖНА НАПОМЕНА 2! Ове године није потребно да понесете ни један документ приликом уписа јер ће сви подаци бити прибављени по службеној дужности електронским путем. Изузетак је само лекарско уверење које је дете добило пре 16. марта 2020. године, тј. понесите лекарско уверење ако сте дете водили на преглед пре објављивања ванредног стања или код приватног лекара.

Хвала Вам што користите услуге електронске управе.
Желимо Вашем детету срећан полазак у школу!

С поштовањем,
директор школе Биљана Лазаревски

05.05.2020.

Наруџбенице за уџбенике за школску 2020/2021 годину.

Први разред - наруџбеница

Поштовани родитељи будућих ђака првака,
на линку можете пронаћи наруџбеницу за књиге за ваше првачиће.

Молимо Вас да попуњене и потписане наруџбенице фотографишете и доставите на школски e-mail: kraljpetar@sbb.rs до петка 15.05.2020.

Књиге ће бити достављене преко школе у првој недељи школе.

02.04.2020.

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

за будуће ђаке прваке који територијално не припадају нашој школи, а који су предали молбу школи и добили потврдни одговор.

Поштовани родитељи, наша школа је унела у Е - Упис све ученике са друге територије који су се нама пријавили до 1. априла.
Сви које је школа пријавила не пријављују се на портал Е - управе.
Ако то покушате, добићете информацију да то није могуће јер територијално не припадате школи.
Портал сада прихвата само исказивање заинтересованости за школу родитеља са општине Врачар, јер сте ви већ децу пријавили до 1. априла.

Све информације о заказивању тестирања добићете благовремено. Пратите наш сајт.

Информације у вези уписа ученика у 1. разред можете добити радним данима од 10:00 до 12:00 на телефоне:

064898 08 43 - секретар школе

064898 08 42 - директор школе

e-mail  : kraljpetar@sbb.rs

директор школе
Биљана Лазаревски

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

Поштовани родитељи наших будућих ђака првака, упис у први разред ОШ ће тећи на следећи начин током ванредног стања :

- 1. априла текуће године, на порталу еУправа (www.euprava.gov.rs ) биће отворена услуга ИСКАЗИВАЊЕ ИНТЕРЕСОВАЊА ЗА УПИС У ОСНОВНУ ШКОЛУ, којом се евидентира ваша заинтересованост за упис детета у нашу школу.

- Пошто преко ове услуге искажете интересовање, након дефинисања уписа од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, заинтересованим родитељима ће бити послато електронском поштом обавештење о датуму уписа у школу.

-  Пошто се дефинише датум уписа, на истом порталу еУправа биће омогућена и услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање, која ће вам омогућити да обавите све потребне радње, и упис и тестирање, једним
доласком у школу.

Срећан упис у 1.разред, драги ђаци прваци и родитељи,

директор школе Биљана Лазаревски

У ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2020/2021. ГОДИНЕ УПИСУЈУ СЕ ДЕЦА КОЈА ДО ПОЧЕТКА ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ ИМАЈУ НАЈМАЊЕ ШЕСТ И ПО А НАЈВИШЕ СЕДАМ И ПО ГОДИНА (деца рођена од 01.03.2013. до 28.02.2014.).Деца од шест до шест и по година (деца рођена од 01.03.2014. до 31.08.2014.) могу се уписати на захтев родитеља, након провере спремности за полазак у школу.

НЕОПХОДНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА УПИС:

- ДОКАЗ О ЗДРАВСТВЕНОМ ПРЕГЛЕДУ ДЕТЕТА
- УВЕРЕЊЕ О ЗАВРШЕНОМ ПРИПРЕМНОМ ПРЕДШКОЛСКОМ ПРОГРАМУ

УПИС СЕ ВРШИ КОД СЕКРЕТАРА ШКОЛЕ У ПЕРИОДУ ОД 1. АПРИЛА ДО 29. МАЈА 2020. ОД 8 – 14 ЧАСОВА.

Основна школа је дужна да упише свако дете са подручја школе.
Школа може да упише и дете са подручја друге школе, на основу писменог захтева родитеља у складу са просторним и кадровским могућностима школе.

Захтев се попуњава и предаје код секретара школе до 1.фебруара 2020. године

БЕОГРАД                                                                               ДИРЕКТОР
20.12.2019.                                                                    БИЉАНА ЛАЗАРЕВСКИ