Ваннаставне активности

Традиционална фудбалска утакмица

И на крају ... игра ⚽️
Фудбалска екипа ученика 8.разреда и запослени су у четвртак 30. маја 2019. одиграли традиционалну утакмицу на школском терену. Екипа осмака је славила два пута а победили су спортски дух и традиција.

Посета Музеју Иве Андрића

Представници ученика одељења 6/2,6/3 и 7/1 су 30.05.2019. посетили Андрићев музеј са наставницом Српског језика Марином Глинош.
У музеју су прошли кроз живот и рад великог писца, нобеловца, Иве Андрића.
Спомен-музеј Иве Андрића је отворен 1976. године у стану на Андрићевом венцу 8, у коме је писац живео са супругом Милицом Бабић од 1958. године. Музеј одржава Задужбина Иве Андрића.
Сачуваи су аутентични распоред и изглед улазног хола, салона и Андрићеве радне собе, а некадашње две спаваће собе преуређене су у изложбени простор где је отворена стална поставка која разноврсним експонатима представља Андрићев животни пут и маркантне тачке његове стваралачке биографије
. Поред репрезентативних доумената (индекси, пасоши, плакете, дипломе, Нобелова плакета и медаља, Вукова награда, почасни докторати) и фотографија, у изложбеној поставци могу се видети и оригинални рукописи Андрићевих дела, писма, издања његових књига на разним језицима, као и неки пишчеви лични предмети.

Посета Музеју Паје Јовановића

Ученици млађих разреда учествовали су у интерактивној радионици "Чика Паја". Радионица је била организована у виду визуелног материјала који је приказан деци. Видели су како од цртежа настаје слика, разговарали о уметности и чувеном сликару Паји Јовановићу и играли игру "залеђене фигуре" током које су се заустављали"залеђени" у позама са најпознатијих слика Паје Јовановића.
На крају радионице деца су добила цртеже Паје Јовановића припремљене за бојење.

Ускршњи базар

Ускршња продајна изложба рукотворина наше деце одржана је у нашој школи.

У мноштву лепих ствари, најлепше и највредније што се мого видети су срећна и задовољна лица наших ђака.

Златна сирена - такмичење у соло певању

на општинском такмичењу у соло певању " Златна сирена" које је оджано 26.02.2019. у ОШ "Свети Сава" учествовали су ученици наше школе и остварили запажене резултате:
- Вукашин Лазаревић VI 3 - 1 место и пласман на градско такмичење
- Дуња Лазаревић  II 3 - 1 место и пласман на градско такмичење
- Уна Шупут III 3 - 3 место

Наступе можете погледати кликом на имена такмичара.

Честитамо и желимо пуно успеха на градском такмичењу и другим наступима!

Мини рестАРТ - међународни ликовни конкурс

Ученици наше школе учествовали су на међународном ликовном конкурсу "Мини рестАРТ" и постигли запажени успех, те су њихови радови одабрани за финалну изложбу.

Хор

На Општинском такмичењу "Распевана одељенска заједница", наши трећаци су освојили друго место!

Погледајте наступе: Нек свуда љубав сја  и  Хајде Јано

Новогодишњи базар