Чеп за хендикеп

Хуманитарна акција

ЧЕП ЗА ХЕНДИКЕП

је у нашој школи стално заступљена, актуелна и веома успешна.

Молимо родитеље и децу да донесу пластичне чепове и одложе их на предвиђено место у школи како бисмо од мало пластике направили велика дела.

Више о акцији...

Удружење „Чеп за хендикеп“ представља изворну „грассроотс“ грађанску иницијативу која је настала као друштвена реакција на неповољну законску регулативу у Србији, која предвиђа замену ортопедских помагала у веома дугим, а понекад и нехуманим роковима (3-8 година у односу на врсту инвалидитета).
Наша акција која траје од септембра 2012.године, функционише тако што грађани добровољно прикупљају чепове са пластичних флаша, које затим прикупљамо и продајемо компанијама које се баве рециклажом тврде пластике. За добијени новац купујемо особама са инвалидитетом нова или половна ортопедска помагала.
На основу приспелих пријава, и након процене наше стручне комисије коју чини тим лекара специјалиста, купујемо адекватна ортопедска помагала.
Мисија удружења је побољшање квалитета живота особа са инвалидитетом и залагање за остваривање пуног потенцијала сваке особе са инвалидитетом уз коришћење расположивих ресурса у заједници.

Без учешћа у акцији прикупљања чепова више од око 650 предшколских установа, око 800 основних школа, 220 средњих школа, министарстава, амбасада, преко 580 друштвено одговорних компанија и предузетника из целе Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине, не бисмо у периоду од 5 година успели да купимо 78 ортопедских помагала, и да рециклирамо око 120 тона чепова годишње
Цена једног килограма чепове је око 0,25€

Својим активностима делујемо на промену друштвене свести и одговорности, како према животној средини, тако и према особама са инвалидитетом.
Кроз искуства у раду, настојимо да унапредимо услуге, како би особе са инвалидитетом биле у прилици да из употребу адекватнх ортопедских помагала остваре свој пун потенцијал.

Интернет презентацију удружења "Чеп за хендикеп" можете посетити кликом на ову реченицу.