Интернационални дан

Интернационални дан Јога Уметничка радионица - Научни центар Ритмичка гимнастика

ГОДИШЊИ ПЛАН РАДА
АКТИВНОСТИ У ОКВИРУ ПИЛОТ ПРОЈЕКТА „ЈЕДНОСМЕНСКИ РАД“
АКТИВНОСТ – ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ ДАН
Број теме ТЕМЕ Месец УКУПНО

IX  X    XI   XII   I   II   III   IV  VI
1. Велика Британија и Ирска 5 5                 10
2. Шпанија/Француска/Италија   4 6               10
3. Скандинавија      1 8           10
4. Русија и бивше земље СССР          6  3         9
5. Северна, средња и јужна Америка             9 1     10
6. Јапан/Кина/Индија               5 4   9
7. Афричке земље                 4 5 9
Укупно 5 9 7 8 7 3 9 6 8 5 67

Циљ:
Продубљивање знања из опште културе, језика, уметности, историје, географије; подршка у стицању примењених знања; активно учешће полазника у истраживачкој и пројектној настави; тимски рад, сарадња, јачање комуникативних вештина, јавни наступ; развој креативности; критичко размишљање; јачање свести о културним различитостима, толеранција;

Област деловања:
Свет: језик и књижевност, култура и уметност, опште образовање из области историје и географије земаља, подршка у стицању примењених знања;

Активност:
Ученици истражују особености различитих земаља из културолошког, историјског, географског, уметничког и других апсеката кроз пројектну наставу и интегративно повезивање знања. Интегративна настава подразумева повезивање знања и вештина које се стичу из различитих области и предмета, те је од кључног значаја да се на ваннаставним радионицама уваже и допуне знања која деца већ поседују, односно да се повежу и синтетишу у складу са темом изучавања. Синтеза градива обухватаће различита поља истраживања: културу, уметност, знамените личности, гастрономију, обичаје, историјске и географске особености једне земље и сл. Настава ће се реализовати кроз тимски рад, пројектну наставу, презентације ученика, истраживачки рад ученика.
Динамика активности: два пута недељно у трајању од по 90 минута

Узраст деце: од 5. до 8. разреда

Носилац активности: Сара Покрајац – наставник енглеског језика

- Интернационални дан PDF

15.04.2020.

Драга децо,
наставница Сара припремила је у оквиру интернационалног дана презентацију о обичајима широм света током Ускрса.

Кликните на слику

Показали смо родитељима где смо до сада путовали и шта смо научили у оквиру пројекта обогаћени једносменски рад.

Радионицу води наставница енгеског језика Сара Покрајац.

22.01.2020.

Уз прелепе шансоне, у овом периоду истраживали смо Француску и њене регије. Одушевио нас је Париз, природа Провансе и велика љубав Француза према сиру.
Наравно, ништа без кулинарских акробација. Овога пута правили смо францусе крепе.

Спремамо и мале поклоне за родитеље!
Интернационални дан отворио нам је врата Француске!

À bientôt!

04.12.2019.
Ове недеље посетии смо Венецију и правили маске за карневал.
Затим смо се вратили у 16. век и комедију Дел арте извели у нашој учионици.
Импровизовали смо, смејали се и ослободили под маскама.
Интернационални дан нам омогућава путовања и авантуре током читаве године и то у најбољем друштву!
Другари различитог узраста и наставница Сара!

20.11.2019.

Италија
Припремали смо италијанске специјалитете и уједно учили о култури и уметности Италије.
Настављамо да се забављамо учећи...

06.11.2019.

Данас смо на Интернационалном дану учили о Шпанији, кубизму, Паблу Пикасу и цртали аутопортрет.

31.10.2019.

Тема: Шпанија
Необични фестивали у Шпанији
такмичење у прављењу ружних фаца

Спремање Шпанске тортиље

Интернационални дан

Прва станица на нашем интернационалном путовању била је Велика Британија.
У претходне 3 недеље, пажњу су нам окупирали различити аспекти енглеске културе. Најпре смо се подсетили општих географских и историјских чињеница о Уједињеном Краљевству, а затим смо се бавили различитим темама:

• упознавањем са британском краљевском породицом и њиховим значајем,
  • изучавањем знаменитости Лондона,
  • традицијом испијања чаја у 5,
  • спортом у Великој Британији.

Кроз пројектну наставу, тимски и истраживачки рад, ученици су проширили своја знања и упознали дух Уједињеног Краљевства. Сазнајни процес био је подржан разноврсним садржајима и методама рада: путем презентација, истраживачких задатака, квизова знања, самосталном припремом анкета, паноа. Лондон смо упознали и кроз виртуелну туру, а уз испијање чаја који су ученици припремили на енглески начин, сазнали смо занимљивости о бонтону и необичним навикама Енглеза. Спретност и тимски дух опробали смо на турниру у стоном фудбалу, на терену који смо сами направили. У наставку путовања очекује нас британска музичка сцена, знамените личности Велике Британије, као и виртуелни излет до Ирске.

Поред изучавања Уједињеног Краљевства, обележили смо и Европски дан језика кроз разноврсне активности и сусретање са различитим језицима.

Клик на слику отвара већу фотографију

Тема радионице - Енглески фудбал