Ритмичка гимнастика

Циљ ове активности је да ученице унапређују физичке способности, моторичке вештине и знања из области ритмичке гимнастике, ради очувања здравља и примене правилног и редовног физичког вежбања у свакодневном животу.
Очекивани исходи:
-          ученица изводи комплексе вежби обликовања својствене ритмичкој гимнастици
-          ученица изводи кретање, вежбе и саставе уз музичку пратњу
-          ученица изводи саставе без реквизита и са реквизитима
-          ученица користи основну терминологију у области ритмичке гимнастике
-          ученица наводи  примере утицаја физичког вежбања на здравље

Опис активности:
Часови ритмиче гимнастике су усмерени на развој свих моторичких способности ученица уз стално наглашавање естетске компоненте покрета. Примена музике у раду доприноси развоју осећаја за ритам и подстиче креативност изражавања емоције покретом. Појединачна кретања и састави без реквизита су основа коју ће усложњавати вежбе са реквизитима (вијача, обруч и лопта). Кроз групне вежбе без и са реквизитима ученице ће учити да сопствена знања примене у сарадњи са својим другарицама.

Динамика активности: два пута недељно у трајању од сат и по
Узраст деце: ученице од 5. до 8. разреда
Носилац активности: Невена Његован, наставник физичког васпитања

- Ритмичка гимнастика PDF

05.03.2020.
Позвали смо родитеље и показали им какве смо до сада вежбе радили и шта смо све научили о телу и духу оквиру програма обогаћеног једносменског рада.

Радионицу води наставница физичког васпитања Невена Његован.

18.11.2019.

ИЗВЕШТАЈ О РЕАЛИЗАЦИЈИ АКТИВНОСТИ У ОКВИРУ „ЈЕДНОСМЕНСКОГ РАДА”
РИТМИЧКА ГИМНАСТИКА

Током претходних месец дана придружиле су нам се нове девојчице и сада смо дефинитивно оформиле групу од 25 вежбачица узраста од 2. до 6. разреда, а међу њима и три драга и талентована предшколца која вредно вежбају и угледају се на своје старије сестре и другарице. Вежбе за развој снаге и покретљивости су и даље биле неизоставни део сваког часа. Метод игре смо користиле како бисмо више интервално трчале и развијале издржљивост. Овог месеца смо много времена посветиле извођењу вежби са обручем попут вртења обруча, избацивања, котрљања и многих других манипулација овим реквизитом. Вијача је нови реквизит са којим су се девојчице упознале. Све су до сада имале прилику да трче и скачу кроз вијачу, а сада нам је задатак да том кретању додамо естетску компоненту, као и да научимо нове кретње које су својствене вежбању са овим реквизитом. У наредном периоду нам предстоји подела девојчица у мање групе које ће вежбати као екипа, заједно учити и увежбавати своју кореографију.

Наставник Невена Његован

31.10.2019.

Обогаћени једносменски радн, као новина, није нам стран јер је наша школа радила целодневнои баш тада низала успехе у ритмичкој гимнастици и многим другим вештинама.
Наставница Невена оживљава традицију бављења ритмичком гимнастиком, по којој је наша школа била позната, и успешна је подједнако као некад наставница Минерва.

14. 10.2019.

ИЗВЕШТАЈ О РЕАЛИЗАЦИЈИ АКТИВНОСТИ У ОКВИРУ „ЈЕДНОСМЕНСКОГ РАДА”
РИТМИЧКА ГИМНАСТИКА

У периоду од 15.09. до 11.10.2019. одржано је свих осам планираних часова ритмичке гимнастике.
Током прве две недеље часове је посећивало 6 ученица, а од октобра број се повећао на 17 ученица. На часовима су се спроводиле вежбе обликовања својствене ритмичкој гимнастици и полако су се ученице припремале за процес самосталног осмишљавања вежби које би оне спровеле у припремном делу часа. На свим часовима се посебна пажња посвећивала повећању покретљивости и јачању великих мишићних група. Ученице су училе и увежбавале основне скокове, окрете и равнотеже. Од акробатике ученице су радиле став на шакам и премет странце. Обруч је први реквизит са којим су се девојчице упознале. Почеле смо да вежбамо спајање више елемената у целину, уз слушање тактирања које задаје наставница, и тиме доприносимо развоју осећаја за промену ритма и темпа.

Наставник Невена Његован

Кликом на слике добијате фотографије у већем формату