Србија са два прва места: Новак и Никола!

Датум: 17. Januar 2013 20:06 Категорија: Достигнућа

Србија не мора да брине. Док Новак Ђоковић царује у сениорској конкуренцији,после Јанка Типсаревића поново смо добили првопласираног јуниора света – Николу Милојевића.

Млади српски тенисер и тренутно први јуниор света Никола Милојевић рекао је да ове године жели да освоји грен слем.
Милојевић је на врх ITF листе дошсо захваљујући тријумфу на турниру Kopa del Kafe у Сан Хосеу у Костарики, док је прошле недеље освојио дуплу круну у Мексику.
„Жеља ми је да ове године, не само освоојим Мелбурн, већ сва четири грен слема. Можда ми се укаже шанса и за квалификације неког ATP турнира. У сваком случају радим на томе да ово буде година мојих снова, како на јуниорском тако и у прелазу у најјачу конкуренцију“, рекао је Никола.
Он је додао да је максимално посвећен тенису и да су напони тренинзи почели да дају резултате.
Никола је рпођен 19.јуна 1995.године у Београду, тенисом се бави од седме године.
Никола је био ђак наше школе и поносни смо на њега.