Безбедност - Молба за родитеље

Датум: 18. Oktobar 2019 11:09 Категорија: Новости

Поштовани родитељи ,
Прошао је септембар и октобар, ученици су се прилагодили на школску средину. Сви ђаци способни су да сами уђу у своје учионице без пратње родитеља.

Моле се родитељи да не прате своју децу до учионице и не шетају по ходницима током наставе и боравка.
Велики број одраслих који слободно шетају по школи угрожава безбедност ученика и запослених, те се могу дешавати крађе, јер не можемо знати ко није родитељ, а улази у школу. Чувар у школи, домар и теткице не могу да исконтролишу свако лице које улази, а нарочито када нељубазно одговара на питања и не поштује упутства запослених.

МОЛЕ СЕ РОДИТЕЉИ ДА ЗБОГ БЕЗБЕДНОСТИ СВОЈЕ ДЕЦЕ ПОШТУЈУ СЛЕДЕЋА УПУТСТВА:

1. Улазе на главни улаз, дају личну карту дежурном ученику и изјасне се кога посећују,
  2. Дете остављају на улазним вратима,
  3. Када дођу по своје дете обавезно се обраћају запосленом у школи (спремачици, домару, дежурним наставницима),
  4. Не љуте се на дежурне наставнике који их моле да не прате децу до учионице,
  5. Своју децу после часа чекају на улазу, а не испред учионице,
  6. Долазе у школу најављено, у терминима отворених врата,
  7. Не задржавају наставнике испред учионица у разговору, јер се наставник спрема за час,
  8. Поштују упутства које им да разредни старешина и школски ред,

Драги родитељи, само поштујући правила, без изузетаака, можемо заједно обезбедити сигурност наше деце.
Молимо за разумевање. То што до сада није било инцидената, не значи да их не може бити ако се понашамо неодговорно. Крађе су се већ дешавале, те то морамо спречити.

С поштовањем ,
директор школе и колектив