06.12.2019. godine.
U svečanoj sali Starog dvora Skupštine grada Beograda, u organizaciji Beogradske asocijacije za školski sport, uz podršku gradskog Sekretarijata za sport i omladinu, održana je svečana akademija dodele priznanja najuspešnijim osnovnim i srednjim školama gradskih opština grada Beograda, koje su učestvovale na školskim sportskim takmičenjima u školskoj 2018/2019. godini.
Svečanu akademiju je otvorio zamenik gradonačelnika grada Beograda g. Goran Vesić, govorom, o važnosti bavljenja sportom i uključivanja što više dece školskog uzrasta u sportske aktivnosti. Događaju je prisustvovao i državni sekretar u Ministarstvu omladine i sporta g. Predrag Peruničić.

Nagrade i plakete direktorima i nastavnicima najboljih osnovnih i srednjih škola, svečano su dodelili: gradska sekretarka za sport i omladinu grada Beograda gđa. Dragana Belojević i predsednik Saveza za školski sport Srbije g. Željko Tanasković.
Posebnoj atmosferi na ovom događaju, doprinelo je i prisustvo đaka reportera osnovnih škola.
Posle dodele nagrada i priznanja Beogradska asocijacija za školski sport je organizovala koktel za sve prisutne.