„ПРАВО ДЕЦЕ И МЛАДИХ НА КУЛТУРУ“

Датум: 15. Februar 2020 16:07 Категорија: Новости

Ученици IV-2 Алекса Ивановић и Ненад Радић на стручном скупу

Округли сто „ПРАВО ДЕЦЕ И МЛАДИХ НА КУЛТУРУ“ – стручни скуп у организацији ДКЦБ и Заштитника грађана

13. 2. 2020.

Панелисти: мр Зоран Пашалић - Заштитник грађана, мр Драган Марић - директор Дечјег културног центра Београд, , Иван Карл - сектор за културу Градске управе града Београда, Љубивоје Ршумовић - песник и аутор књиге “Буквае дечјих права”, Љубица Бељански Ристић - драмски педагог, добитница међународне награде за животно дело “Мали принц” за изузетан допринос развоју културе  и сценске уметности за децу, Александра Ђорђевић из Министарства културе и информисања, Љиљана Симовић из Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Миња Субота - композитор, певач и водитељ, Маја Ромчевић-Кнежевић - секретарка Одбора за образовање, културу, спорт и омладину и други. Модератор: Наташа Јовић.

Циљ Округлог стола је да окупи стручњаке из области културе, медија, државне управе и невладиног сектора, као и значајне јавне личности које раде са децом и за децу, како би се заједничким снагама унапредила област дечјих права са нагласком на право на културу и право на информисање.

Буквар дечијих права
слике видети у галерији