Продужени боравак

Датум: 05. Maj 2020 19:10 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,

Преко медија сте обавештени да ће продужени боравак у школама бити отворен 11. 05. 2020. за децу чији родитељи имају решење о радној обавези и не могу наћи боље решење за чување деце.
Школа ће поступати у складу са препорукама Завода за јавно здравље и упутством Министарства просвете, науке и технолошког развоја, а које се тичу безбедности деце у објекту, дезинфекцијом простора и друго.
Учитељице су обавестиле родитеље о условима за похађање продуженог боравка и добили смо прелиминарни број ученика који би га похађали .

РОДИТЕЉИ СУ У ОБАВЕЗИ ДА:
1. Прибаве решење о радној обавези, потписано и печатирано од стране послодавца
2. Пошаљу скенирана решења за оба родитеља својој учитељици, у случају самохраних родитеља једно решење
3. Копију решења предају школи 11.05. 2020. приликом предавања деце учитељици
4. Сваког јутра измере температуру себи и детету, уз најмању сумњу на респираторну инфекцију остану код куће
5. Пошаљу детету оброк, воду, влажне марамице, средство за дезинфекцију руку
6. Родитељи морају носити маску и рукавице приликом предавања деце и неће улазити у школу без преке потребе
7. Свакога дана обавестити учитељицу да ли ће ученик и следећи дан доћи у школу

ШКОЛА  ЋЕ :
1. Дезинфиковати објекат
2. Набавити дезобаријеру
3. Обезбедити средства за хигијену и суво прање руку, заштитну опрему за наставнице
4. Обезбедити учење у објекту, те ће ученици све обавезе извршавати у школи

Драги родитељи,

Верујем да вам није лако послати децу у боравак, али због радне обавезе то морате учинити. Веома је важно да имамо поверење једни у друге и своје обавезе испуњавамо најбоље могуће, а у најбољем интересу ваше и наше деце. Сви смо у ризику да на послу дођемо у контакт са вирусом, и ви на вашем и ми на нашем. Зато вас молим да стриктно поштујемо упутства и омогућимо деци што безбеднији и пријатнији боравак у школи. Деца ће све обавезе у вези са наставом на даљину извршавати у школи, а учитељице из боравка ће бити у сталном контакту са учитељицама које ће припремати наставу. Слободно време проводиће у дворишту, а препорука је да се групе не мешају. Групу ће чинити девет ученика и учитељица. Сви ће седети сами у клупи, на прописаној удаљености. Средства за хигијену и дезинфекцију су обезбеђена, поступаћемо у складу са препорукама.

Почињемо 11. 05 . 2020. Боравак ће радити од 7:30 до 16:30 .
Учитељице ће радити у две смене, две ће бити задужене за групу, једна пре и једна поподне

Нека нам је срећан почетак дружења на безбедној удаљености .

Срдачан поздрав,
директор школе Биљана Лазаревски

05.05.2020.

Наруџбенице за уџбенике за школску 2020/2021 годину.

1. Први разред
2. Други разред
3. Трећи разред
4. Четврти разред
5. Пети разред
6. Шести разред
7. Седми разред
8. Осми разред

Молимо Вас да попуњене и потписане наруџбенице фотографишете и доставите учитељицама и разредним старешинама на e-mail до петка 15.05.2020.

Родитељи будућих ђака првака наруџбеницу треба да пошаљу на  школски e-mail: [email protected]