Упис у први разред - информација

Датум: 04. Decembar 2023 15:16 Категорија: Новости

УПИС ЂАКА У ПРВИ РАЗРЕД
ШКОЛСКЕ 2024/2025.

ИСКАЗИВАЊЕ ИНТЕРЕСОВАЊА РОДИТЕЉА ЗА УПИС УЧЕНИКА У

ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2024/25. ГОДИНЕ
КОЈИ ТЕРИТОРИЈАЛНО НЕ ПРИПАДАЈУ НАШОЈ ШКОЛИ

Упис ученика у први разред школске 2024/25. године вршиће се електронским путем. На порталу еУправа биће доступна услуга Исказивање интересовања за упис детета у основу школу (о датуму приступа порталубићете благовремено обавештени преко сајта школе).

Основна школа је дужна да у први разред упише дете које има пребивалиште на територији коју покрива школа.

Школа може, према својим могућностима, да упише у први разред и дете са подручја друге школе, на основу писменог захева родитеља.

Родитељи деце, која не живе на подручју школе, треба да поднесу писмени захтев (молбу) за упис у први разред најкасније до 1. фебруара 2024.године.

Школа ће до 30. априла 2024. обавестити родитеље о могућности уписа детета у нашу школу (члан 55. став 20. Закона о основном обраузовању и васпитњу).

У захтеву треба да буде наведено име и презиме детета, ЈМБГ детета, адреса пребивалишта, име и презиме родитеља, ЈМБГ једног од родитеља, телефон и меил адреса родитеља као и разлог уписа детета у нашу школу.

Непотпуне молбе се неће узети у разматрање.

Заинтересовани родитељи захтев (молбу) могу послати на меил адресу:

У Београду, 04.12.2023.