Срећна Нова 2024 и божићни празници

Датум: 27. Decembar 2023 21:55 Категорија: Новости

Подељена срећа два пута је већа!

Датум: 27. Decembar 2023 21:52 Категорија: Новости

Данас су наша школа и наши дивни ђаци били домаћин драгим другарима из Прихватилишта за децу " Београд "

Поделили смо са њима освојену награду на такмичењу "Слаткишијада"
Захваљујемо и родитељима који су направили дивне пакетиће за наше госте и тако учествовали у акцији под паролом "Подељена срећа два пута је већа!"

Још једном ВЕЛИКО ХВАЛА деци, родитељима, учитељицама, директорки...
Било нам је прелепо.... данима ће наша деца причати о данашњем дану.

Срдачан поздрав,
Ксенија Алексић

Радионица родитеља и деце - израда новогодишњих украса

Датум: 19. Decembar 2023 20:14 Категорија: Новости

15.12. 2023. Радионица III4

У веселој атмосфери, родитељи заједно са децом су израђивали новогодишње украсе.

Новогодишњи базар

Датум: 18. Decembar 2023 11:04 Категорија: Новости

Улазница за базар је једна књига за школску библиотеку.

Догађаји

Датум: 07. Decembar 2023 08:12 Категорија: Новости

Ученици седмог разреда добили су дрон који ће користити на секцији и часовима.

На такмичењу "Пажљивко" екипа ученика 2.разреда наше школе освојила је 2.место.

Уручење поклона екипи која је представљала школу на такмичењу "Слаткишијада".
Сто килограма слаткиша, по жељи ученика, биће подељенo са децом из дома и свратишта.
"Подељенa срећа два пута је већа !"

Упис у први разред - информација

Датум: 04. Decembar 2023 15:16 Категорија: Новости

УПИС ЂАКА У ПРВИ РАЗРЕД
ШКОЛСКЕ 2024/2025.

ИСКАЗИВАЊЕ ИНТЕРЕСОВАЊА РОДИТЕЉА ЗА УПИС УЧЕНИКА У

ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2024/25. ГОДИНЕ
КОЈИ ТЕРИТОРИЈАЛНО НЕ ПРИПАДАЈУ НАШОЈ ШКОЛИ

Упис ученика у први разред школске 2024/25. године вршиће се електронским путем. На порталу еУправа биће доступна услуга Исказивање интересовања за упис детета у основу школу (о датуму приступа порталубићете благовремено обавештени преко сајта школе).

Основна школа је дужна да у први разред упише дете које има пребивалиште на територији коју покрива школа.

Школа може, према својим могућностима, да упише у први разред и дете са подручја друге школе, на основу писменог захева родитеља.

Родитељи деце, која не живе на подручју школе, треба да поднесу писмени захтев (молбу) за упис у први разред најкасније до 1. фебруара 2024.године.

Школа ће до 30. априла 2024. обавестити родитеље о могућности уписа детета у нашу школу (члан 55. став 20. Закона о основном обраузовању и васпитњу).

У захтеву треба да буде наведено име и презиме детета, ЈМБГ детета, адреса пребивалишта, име и презиме родитеља, ЈМБГ једног од родитеља, телефон и меил адреса родитеља као и разлог уписа детета у нашу школу.

Непотпуне молбе се неће узети у разматрање.

Заинтересовани родитељи захтев (молбу) могу послати на меил адресу:

У Београду, 04.12.2023.

Екскурзија ученика осмог разреда

Датум: 04. Decembar 2023 06:42 Категорија: Новости

Дестинација: Београд-Ниш-Манастир Свете Тројице у Грабовцу-Пирот-Ниш-Сокобања-Београд
На екскурзију смо кренули из Скерлићеве улице у 8:20.

Прва пауза у трајању од 30 минута је била у Великој Плани око 10 часова. Пут нас је водио најпре до археолошког налазишта "Медијана". Затим смо обишли Ћеле-кулу, градску тврђаву , а након тога смо имали слободно време до 17 часова. У хотел смо се сместили око 18:30 часова, а вечера је послужена у 19:30. Након вечере ученици су били у дискотеци која се налази у склопу хотела. Наредног дана доручак је послужен у 8:30, а онда смо кренули пут Пирота. Успут смо посетили Манастир Свете Тројице. У Пироту смо обишли радионицу за израду ћилима, ручали и у пратњи водича обишли средњовековну тврђаву "Кале". До повратка у Ниш ученици су имали слободно време за шетњу и обилазак цента Пирота. По повратку у хотел послужена је вечера, а ученици су одлучили да не иду у дискотеку већ наставе дружење у собама уз надзор одељенских старешина.
Трећег дана смо након доручка кренули пут Сокобање. Пошто су у пратњи водича обишли центар бање, ученици су имали слободно време до ручка, а након тога и до поласка за Београд у 17 часова.
Пут Београда смо кренули око 17:30, а у Скерлићевој улици смо били у 20:45 часова.
Ученици су веома задовољни реализованом екскурзијом. Лепо су се дужили и били заинтересовани за локалитете и знаменитости које смо посетили.

Дечији октобарски салон

Датум: 13. Novembar 2023 06:47 Категорија: Новости

У музеју примењене уметности на 58. дечијем октобарском салону под слоганом "страх и храбро срце" изложени су радови Миње Миловановић 4/3, Марије Сладић 8/1 и Александре Ћулафић 8/3.

“ Слаткишијада - школска олимпијада“

Датум: 01. Novembar 2023 05:33 Категорија: Новости

Ученици наше школе  су учествовали на Дечијем маскенбалу и такмичили  се у забавним играма у оквиру манифестације  под називом “ Слаткишијада - школска олимпијада“  , где су сакупили највише бодова  и  освојили  100кг слаткиша.

Термин великих отворених врата

Датум: 01. Novembar 2023 05:11 Категорија: Новости

Велика отворена врата ће се одржати у среду, 15.11.2023., од 17 до 18:30 ч.