Чеп за хендикеп

Датум: 23. Oktobar 2019 12:44 Категорија: Новости

Одељење 3/2 вас позива  да се придружите хуманитарној акцији "Чеп за хендикеп" и изазива вас да их победите у количини сакупљених чепова.
Осим чепова можете сакупљати и другу амбалажу од тврде пластике као што су кантице од павлаке, сирева, кутије фета и младих сирева и слично. Само их напуните чеповима.

Придружите се!

ПОСЕТА АНАТОМСКОМ МУЗЕЈУ

Датум: 21. Oktobar 2019 11:53 Категорија: Новости

Ученици  6. разреда, који похађају слободну наставну активност Чувари природе, посетили су Анатомски музеј Факултета ветеринарске медицине у Београду. Ученици су имали прилику да виде 1200 експоната као што су скелети свих домаћих животиња нашег поднебља, као и неких дивљих животиња: кита, камиле, мајмуна, лава, медведа, емуа, дивље свиње, ламе... Посебно вредне експонате представљају скелети два коња која су у Првом светском рату прешла Албанију: коњ који је припадао Војводи Петру Бојовићу и кобила „Мица“ која је припадала генералу Војиславу Томићу.

слике видети у галерији

„Мотри и уочи – па сачувај“

Датум: 21. Oktobar 2019 11:17 Категорија: Новости

Ученици који похађају наставу предмета Чувари природе, у пратњи наставнице биологије, учествовали су на теренској радионици „Мотри и уочи – па сачувај“ у Топчидеру и на Ушћу, коју је организовало Удружење „Школа за опстанак“.
слике видети у галерији

Безбедност - Молба за родитеље

Датум: 18. Oktobar 2019 11:09 Категорија: Новости

Поштовани родитељи ,
Прошао је септембар и октобар, ученици су се прилагодили на школску средину. Сви ђаци способни су да сами уђу у своје учионице без пратње родитеља.

Моле се родитељи да не прате своју децу до учионице и не шетају по ходницима током наставе и боравка.
Велики број одраслих који слободно шетају по школи угрожава безбедност ученика и запослених, те се могу дешавати крађе, јер не можемо знати ко није родитељ, а улази у школу. Чувар у школи, домар и теткице не могу да исконтролишу свако лице које улази, а нарочито када нељубазно одговара на питања и не поштује упутства запослених.

МОЛЕ СЕ РОДИТЕЉИ ДА ЗБОГ БЕЗБЕДНОСТИ СВОЈЕ ДЕЦЕ ПОШТУЈУ СЛЕДЕЋА УПУТСТВА:

1. Улазе на главни улаз, дају личну карту дежурном ученику и изјасне се кога посећују,
  2. Дете остављају на улазним вратима,
  3. Када дођу по своје дете обавезно се обраћају запосленом у школи (спремачици, домару, дежурним наставницима),
  4. Не љуте се на дежурне наставнике који их моле да не прате децу до учионице,
  5. Своју децу после часа чекају на улазу, а не испред учионице,
  6. Долазе у школу најављено, у терминима отворених врата,
  7. Не задржавају наставнике испред учионица у разговору, јер се наставник спрема за час,
  8. Поштују упутства које им да разредни старешина и школски ред,

Драги родитељи, само поштујући правила, без изузетаака, можемо заједно обезбедити сигурност наше деце.
Молимо за разумевање. То што до сада није било инцидената, не значи да их не може бити ако се понашамо неодговорно. Крађе су се већ дешавале, те то морамо спречити.

С поштовањем ,
директор школе и колектив

Inspiring girls

Датум: 12. Oktobar 2019 00:23 Категорија: Новости

Поводом међународног дана девојчица у нашој школи је организован округли сто "Inspiring girls".

Четири успешне даме из света уметности, науке, спорта и бизниса разговарале су са нашим ученицама 7. и 8. разреда.
Разговор је био инспиративан и веома користан за професионалну оријентацију.
Наше ученице су активно учествовале у дијалогу.

Сазнајте ко су учеснице Inspiring girls кoје су нам биле у посети
кликом на лого

и посетите њихову интернет страницу http://inspiringgirls.rs/

Успорите поред школе

Датум: 12. Oktobar 2019 00:01 Категорија: Новости

Нови циклус манифестације "Ђаци Вас моле, успорите поред школе" почео је 10.10.2019. у нашој школи.
Том приликом ђаци прваци су имали прилику да се упознају са правилима понашања у саобраћају и добили су пригодне поклоне на приредби уживајући уз хор "Чаролија"

Прилог о томе можете погледати кликом на слику.

Обука за програмски језик "Python"

Датум: 09. Oktobar 2019 11:10 Категорија: Новости

Поштоване колеге,
обука за програмски језик "Python"одржаће се у ОШ ,,Краљ Петар II Карађорђевић" са почетком у 9:00 часова.

Обогаћени једносменски рад - успешан почетак

Датум: 05. Oktobar 2019 01:46 Категорија: Новости

Радионице у оквиру обогаћеног једносменског рада раде свакога дана.

Ученици са радошћу похађају одабране радионице.

Сваким даном се повећава интересовање ученика 5 - 8 разреда али је све више и заинтересованих четвртака.

Драго нам је што је овај програм већ на почетку реализације веома популаран.

Сазнајте више и погледајте део атмосфере посетом странице "Обогаћени једносменски рад"

Добродошли

Радост Европе - 50 година

Датум: 03. Oktobar 2019 20:18 Категорија: Новости

Поштовани ученици и родитељи,

у оквиру јубиларног педесетог Међународног сусрета деце Европе - Радост Европе, нашој школи је указана част да узме учешће у овој дивној манифестацији и угости дечји хор "Хорољупци" из Бугојна из Босне и Херцеговине.

Деца су смештена у породице њихових вршњака са којима ће провести дане у међусобном дружењу, упознавању града, школе и заједно учествовати у свим пратећим догађањима као и централној завршној свечаности.

Телевизијску промоцију и разговор са једном од домаћина из наше школе, Јулијом Живковић, можете погледати кликом на фотографију.

Дечја недеља

Датум: 30. Septembar 2019 21:15 Категорија: Новости

ТАКМИЧЕЊА 2019/20.

ДЕЧЈА НЕДЕЉА

На ликовном конкурсу поводом Дечје недеље наши ученици поново су показали колико су талентовани.

Вук Милановић 6/1 , прва награда у категорији старијег узраста
Јован Пауновић 3/4 , друга награда у категорији млађег узраста