Информација за родитеље и ученике осмог разреда

Датум: 07. Maj 2019 08:27 Категорија: Новости

Поштовани родитељи осмака и ученици осмог разреда,

На иницијативу Владе Републике Србије, Министарство просвете је за предстојећи упис у средње школе оформило Специјална  ИТ одељења у неколико гимназија.

Више информација можете добити у презентацији Министарства кликом ОВДЕ.

Ускршњи распуст

Датум: 25. April 2019 23:06 Категорија: Новости

Поштована децо, родитељи и наставници,

сутра почиње Ускршњи распуст.

Желимо вам да се добро одморите, разонодите и обавезно прочитате неку лепу књигу.

6. мај је датум када ћемо се поново срести у школским клупама и препричати догодовштине са ускршњих и првомајских празника.

Срећни празници!

Уживајте у фотографијама са Ускршњег Базара

више фотографија можете погледати кликом на Прочитај

Уџбеници за будуће прваке

Датум: 09. April 2019 10:39 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ

Поштовани родитељи будућих првака ,
Ако желите да уџбенике купите преко школе, на пет месечних рата, можете сагласност са списком уџбеника преузети у школској библиотеци сваког радног дана до 14:00 часова.

Надокнада часова

Датум: 09. April 2019 10:27 Категорија: Новости

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
надокнада часова

Поштовани родитељи и ђаци ,
Одлуком Министра просвете, план надокнаде часова радним суботама више не важи.
Родитељи у Србији апеловали су на Министарство, сматрајући да су радне суботе
додатно оптерећење за ученике због такмичења која се одржавају викендима.
Преостали часови надокнађиваће се током радних недеља до краја школске године.

Ученици наше школе 2017/2018

Датум: 28. Mart 2019 22:35 Категорија: Новости

Дан школе

Датум: 25. Mart 2019 23:39 Категорија: Новости

Дана 21. марта 2019. одржана је свечаност поводом Дана ОШ "Краљ Петар II Карађорђевић",

Тема овогодишње свечаности била је Љубав

Ученици свих разреда кроз сценски приказ задивили су многобројне посетиоце гласовним извођењима популарних песама кроз хорско и соло певање.
Инструментане бравуре на клавиру, виолини, флаути и харфи могли смо чути од наших ученика који похађају и музичку школу док су поезију на Српском и Немачком језику као и сценски приказ Снежане и седам патуљака и поезије Мирослава Антића изводиле драмске секције старијих разреда.

Више фотографија можете видети кликом на Прочитај

предавања о наркоманији

Датум: 18. Mart 2019 08:06 Категорија: Новости

у петак 15.03.2019. и понедељак 18.03.2019. одржана су предавања за родитеље на тему наркотика, раног препознавања промена понашања код деце и борбу против тог зла, под називом "Родитељи опрез". Присутни родитељи су били веома заинтересовани за предавање и активно су учествовали у дијалогу.
Двочасовно предавање оставило је снажан устисак на родитеље и наставнике и створило квалитетну базу за рано препознавање проблема и борбу против наркоманије код деце.

Предавања под покровитељством Општине Врачар водио је Господин Ламбе Ђорјелиевски, дугогодишњи борац против наркоманије у оквиру МУП-а.
Хвала на кваитетном и интересантном предавању.

чланак дневних новина АЛО о предавањима "Родитељи опрез"

прилог ТВ Н1 са Господином Ламбеом Ђоријелевски (Youtube)

Родитељи ОПРЕЗ - борба против наркоманије

Датум: 12. Mart 2019 20:24 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,

предавања за родитеље на тему наркотика, раног препознавања промена понашања код деце и борбу против тог зла, под називом "Родитељи орез"  (грубљи назив Од почетника до покојника), сматрамо веома битним и зато вас позивамо да их обавезно посетите и одслушате.
Предавања под покровитељством Општине Врачар води Господин Ламбе Ђоријелевски, дугогодишњи борац против наркоманије у оквиру МУП-а.

Нови термини предавања су:
Петак 15.03.2019. у 18ч за родитеље ученика V и VI разреда и

Понедељак 18.03.2019. у 18ч за родитеље ученика IV, VII и VIII разреда.

Уколико неко није у могућности да дође у предвиђеном термину, слободно може да искористи други термин. Родитељи ученика I, II и III разреда могу доћи у било ком термину.

Такође на предавања позивамо и родитеље деце нижих разреда јер никад није рано сазнати како се борити против наркоманског зла јер дилери неретко ангажују и малу децу као курире а касније их увлаче дубље у проблем.

Пожељно је и да супружници дођу заједно!
Предавања ће се одржавати у зборници/библиотеци на првом спрату наше школе.

Родитељи, молимо вас да прескоите изговоре и предавању присуствујете у што већем броју ради здравља и безбедности ваше и наше деце.

Хвала вам

План надокнаде часова

Датум: 26. Februar 2019 20:29 Категорија: Новости

План је сачињен на нивоу актива директора општине Врачар.

Понедељак (18.02.2019.) – одрадиће се кроз наставу, час више ( од 8:00 ) пошто настава у нашој школи почиње од 9:00
Уторак (19.02.2019.) - одрадиће се кроз наставу, час више ( од 8:00 ) .
Ова два дана треба одрадити до краја школске године по плану који сачине одељењска већа.
Водиће се рачуна о преоптерећености деце и бројним такмичењима која се, према већ постојећем календару, одржавају суботом и недељом.

РАДНЕ СУБОТЕ:
- 9. 03. 2019. - одрађује се среда (20.02.2019.)
- 20.04.2019. - одрађује се четвртак (21.02.2019.)
- 11.05.2019. - одрађује се петак (22.02.2019.)

Наставници који иду на рекреативну одрађују један дан на рекреативној ( петак ) , па
немају последњу радну суботу.

У Београду, 21.02.2019.

директор школе:
Биљана Лазаревски

Продужетак распуста

Датум: 16. Februar 2019 19:35 Категорија: Новости

Драги ђаци, поштовани родитељи,
упознати сте преко медија да је распуст продужен.
Први радни дан ће бити 25.02.2019.
Било би лепо да се то време искористи и за обнављање градива, лепу књигу, као и за одмор.

Желимо вам добро здравље и пријатан распуст.