Дечији октобарски салон

Датум: 13. Novembar 2023 06:47 Категорија: Новости

У музеју примењене уметности на 58. дечијем октобарском салону под слоганом "страх и храбро срце" изложени су радови Миње Миловановић 4/3, Марије Сладић 8/1 и Александре Ћулафић 8/3.

“ Слаткишијада - школска олимпијада“

Датум: 01. Novembar 2023 05:33 Категорија: Новости

Ученици наше школе  су учествовали на Дечијем маскенбалу и такмичили  се у забавним играма у оквиру манифестације  под називом “ Слаткишијада - школска олимпијада“  , где су сакупили највише бодова  и  освојили  100кг слаткиша.

Термин великих отворених врата

Датум: 01. Novembar 2023 05:11 Категорија: Новости

Велика отворена врата ће се одржати у среду, 15.11.2023., од 17 до 18:30 ч.

Посета Етнографском музеју – интернационални дан и медијска писменост

Датум: 31. Oktobar 2023 06:36 Категорија: Новости

Поводом 150. рођендана једне од најцењенијих српских сликарки и националних хероина, Надежде Петровић, и у циљу подизања свести о значају очувања културног наслеђа и едукације ђака о најзначајнијим личностима које су оставиле незбрисив траг у домаћој култури, Етнографски музеј организовао је изложбу под називом Наслеђе: Колекција предмета Надежде Петровић, ауторке Јелене Секуловић.

Ученици 5., 6., и 7. разреда наше школе, који похађају Интернационални дан и Медијску писменост, имали су прилику да посете изложбу и упознају Надеждин рад на потпуно другачији начин, и тако добију слику о једној о најзначајнијих српских хероина.

Са становишта значаја самих предмета из Надеждине етнографске заоставштине, за сагледавање културе одевања градског становништва 19. века посебно се истичу примерци изузетне лепоте и занатске вештине, као што су мушки јелек и мисираба, седефли нануле - производ вештих мајстора косовско-метохијских градова. Појединачни предмети одеће српске провенијенције са територије севера Македоније, као што су: женске кошуље, прегаче, мушке чарапе, тозлуци, мушка капа, учкур и примерци веза, представљају значајне сведоке и показатеље особености народне ношње. Највећи део колекције, чине различити примерци изванредног женског накита: прстење, гривне, пафте, наушнице...
Етнографски музеј чува наше национално благо – традицију и културу карактеристичну за поднебље на којем живимо, зато је ова посета од посебног значаја за наше ученике. Поред земаља које обрађујемо током часова Интернационалне наставе за ученике је такође јако важно да стварају свест и о духу српске традиције и живота.

Mини рестАРТ - међународни ликовни конкурс

Датум: 25. Oktobar 2023 07:16 Категорија: Новости

Ученици наше школе учествовали су на међународном ликовном конкурсу "Мини рестАРТ" и постигли запажени успех, те су радови Ђорђа Георгиева III4 и Уроша Станојевића III4 одабрани за финалну изложбу.

Важност здравих навика

Датум: 25. Oktobar 2023 07:12 Категорија: Новости

Гошћe наше школе 16.oктобра билe су маг. фарм. спец. Александра Стојановић и доц. др Андријана Милошевић Георгиев. Кроз презентовање гостујућих предавача ученици III4  су добили информације које су поткрепљене чињеницима  о здрављу и штетности  енергетских напитака на организам. На тај начин су усмерени  на важност навика здравог живота као и да  препознају везу која може да утиче на нарушавање  њиховог  здравља. И на крају часа, ученици су се забавили  тако што су  учествовали у прављењу  креме.

Тематска настава

Датум: 25. Oktobar 2023 06:42 Категорија: Новости

Ученици 1/3 и 1/4 су обележили 20.10.2023-  Светски дан јабука кроз тематску наставу на часовима српског језика/математике и ликовне културе.
Лого: ,,Јабука на дан, доктор из куће ван".

http://oskraljpetardrugi.nasaskola.rs/files/дечија недеља 2023_24/prvaci%20video%20za%20sajt.mp4

Дечија недеља

Датум: 20. Oktobar 2023 11:11 Категорија: Новости

У свечаној сали општине Врачар, ученици наше школе присуствовали су свечаности обележавања Дечје недеље.
Уз традиционално дружење и пригодни програм, додељене су дипломе са општинских такмичења "Мали Пјер", "Демус" ,"Смотра рецитатора" и ликовни конкурс " Велико срце деце Србије"
Миња Лакетић 4/2 освојила је прву награду на општинском и градском такмичењу,
Миа Вукојевић 5/4 освојила је трећу награду на општинском такмичењу. Похваљени су радови Николине Трубинт 4/2 и Еве Рајковић 4/2.

Цртање кредама

Датум: 08. Oktobar 2023 21:46 Категорија: Новости

У оквиру дечије недеље ученици наше школе су поред полигона и заставе пријатељства организовано цртали кредама.

Полигон

Датум: 08. Oktobar 2023 21:35 Категорија: Новости

За ученике наше школе у оквиру дечије недеље 2023/24 године организован је полигон.