ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕКОЛОГИЈЕ 2018.

Датум: 10. Jul 2018 20:51 Категорија: Новости

слике видети у галерији

Радионице програма „Подршка оснаживања породица и младих узраста од 10 до 14 година“

Датум: 10. Jul 2018 20:36 Категорија: Новости

У нашој школи је, током априла и маја, одржано 7 радионица из програма „Подршка оснаживања породица и младих узраста од 10 до 14 година“. Програм су спроводили едукатори Министарства просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са Министарством унутрашњих послова. Учествовали су родитељи и ученици петог, шестог и седмог разреда. Учествујући у програму млади су научили како да се одупру притиску вршњака, да смање степен агресивности и асоцијалног понашања, а родитељи су научили да постављају границе и показују љубав и подршку својој деци.

ТАКМИЧЕЊЕ У ПРУЖАЊУ ПРВЕ ПОМОЋИ

Датум: 10. Jul 2018 20:25 Категорија: Новости

12.05.2018. Ташмајдански парк

Ученици шестог разреда учествовали су на Општинском такмичењу екипа Црвеног крста у пружању прве помоћи у категорији подмлатка. Кроз симулиране ситуације незгода које се могу догодити у свакодневном животу, наши ученици су показали усвојена знања и вештине током обуке у школи и освојили друго место. Честитамо!

КОМБИНОВАНИ ТЕСТ

ОБАВЕШТЕЊЕ ГО Врачар-Награђивање

Датум: 17. Maj 2018 15:54 Категорија: Новости

Поштовани,

Шаљем вам информацију да Градска општина Врачар награђује ученике који су на градским (окружним), републичким, регионалним и међународним такмичењима освојили награде. Захтев за награђивање се налази на Писарници општине и може се поднети до 1. децембра. Такође напомињем да се у разматрање узимају само награде које се налазе у Годишњем календару такмичења основних и средњих школа које прописује Министарство просвете, науке и технолошког развоја. У такмичења се не убрајају: смотре, турнири, ревије талената, дружине, секције, изложбе, конкурси, квизови, купови, колоније, лиге и друге ваннаставне активности, као и екипне (тимске) награде.

Право на награду имају:

-          ученици основних школа са Врачара, који имају пребивалиште на територији Градске општине Врачар,
-          ученици основних школа са Врачара који основно образовање настављају у специјализованим школама и имају пребивалиште на територији Градске општине Врачар,
-          ученици који су завршили врачарску основну школу или су након похађања врачарске основне школе наставили и завршили основно образовање у специјализованој школи, имају пребивалиште на територији Градске општине Врачар, освојили су награде на регионалним и међународним такмичењима, али су се за та такмичења квалификовали резултатима постигнутим на такмичењима која се организују за основне школе,
-          ученици основних школа са Врачара који су завршили основно образовање у специјализованој школи, образовање настављају у специјализованим школама са Врачара и имају пребивалиште на територији Градске општине Врачар,
-          ученици средњих школа са Врачара, који имају пребивалиште на територији Градске општине Врачар.

За све додатне информације стојим вам на располагању.

Срдачно,

Невена Јокић
МА политиколог социјалне политике
Послови привреде и друштвених делатности