Дечија недеља

- Осликавање маски -

Путовања, ах та путовања

Датум: 05. Oktobar 2022 00:27 Категорија: Новости

Ученици II 1 су посетили Музеј примењене уметности и присуствовали отварању изложбе 57. Дечјег октобарског салона под називом "Путовања, ах та путовања".

Групни рад под називом "Путовање бродом" у којем су користили угљен и креде ће бити изложен у музеју до 29.10.2022. године.
Аутори рада су: Лара Ковачевић, Дуња Ђукић, Филип Јовановић, Ана Стојисављевић, Софија Станковић, Лена Миладиновић, Стеван Миланко, Исидора Богићевић и Урош Џаферовић.

Такође, на музејској изложби могу се видети и радови још наших ученика:
Вељко Веловић, 3. разред, "Кроз Африку", темпера;
Миа Вукојевић, 3. разред, "Ноћно путовање", темпера;
Лена Кнежевић, 3. разред, "На путу", комбинована техника;
Теодор Ковачевић, 7. разред, "Београд", комбинована техника;
Нина Новаковић, 8. разред, "У ретровизору", темпера;
Лана Пауновић 6. разред, "На Опленцу", темпера.

Ја и свет око мене

Датум: 05. Oktobar 2022 00:02 Категорија: Новости

На општинском ликовном конкурсу у оквиру Дечије недеље а на тему "Ја и свет око мене", наше ученице су освојиле два прва места и то:

млађи узраст - Миња Лакетић 3/2 старији узраст - Теона Ђоовић 5/4

Почетак школске године

Датум: 26. Avgust 2022 19:06 Категорија: Новости

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Драги ученици, поштовани родитељи,
Надамо се да сте лепо провели летњи распуст и да сте спремни за нову школску годину.

Настава почиње првог септембра по распореду часова који ће вам разредне старешине
поставити на Google учионице следеће недеље. Настава почиње у 9.00 ч.

На главни службени улаз долазе ученици 2. и 3. разреда, остали ће користити улаз из школског дворишта.

Продужени боравак биће организован од 1.септембра за ученике првог и другог разреда, а од понедељка, 5.09.2022.и за ученике 3. и 4. Радно време боравка је до 17.30 .

Јутарњи пријем у боравак за ученике почиње у понедељак 5.09.2022. у 7.30 у учионици број 16. Ученици који долазе у јутарњи боравак улазе на службени улаз. Пријем у јутарњи боравак организује се искључиво због родитеља чије радно време то захтева.
Ручак за ученике у боравку биће обезбеђен од понедељка када сазнамо број заинтересованих.

Ученици виших разреда наставу прате кабинетски, као и до сада.

Уџбенике за први  разред поделиће разредне старешине 1.09. 2022. јер сви добијају основни комплет бесплатних уџбеника.

Бесплатне уџбенике за ученике који на њих остварују право поделиће разредне старешине од 1. до 8. разреда.

Ученике трећег и четвртог разреда који су преко школе наручивали уџбенике чекаће комплети код учитељица од 1.09.

Ученици виших разреда преузимаће из библиотеке комплете уџбеника које су наручили преко школе од 1.09.2022.

Молимо да родитељи у школу не улазе, већ да своју децу чекају испред школе како бисмо спречили трансмисију вируса и обезбедили ред у ходницима, што ће омогућити безбедност свих ученика .

У школу се улази уз најаву и договор са разредним старешинама .

Први час је одељењска заједница, почиње свечано емитовањем химне, где ћа ученици  добити све потребне информације .
Родитељски састанци биће организовани од 2.09.до 8.09.

Срећан и успешан почетак!

26.8.2022. године
Колектив и директор школе

Обавештење о организацији рада школа од 1.9.2022.

Ђаци прваци

Датум: 24. Avgust 2022 21:21 Категорија: Новости

Невена Лазаревић -Ђак генерације 2022

Датум: 23. Jun 2022 22:38 Категорија: Новости

На свечаној церемонији уручене су најбољим ђацима награде Града Београда
Ђак генерације 2022. у нашој школи је Невена Лазаревић.
Невени и свим свршеним осмацима желимо пуно успеха у даљем школовању.

Ментална аритметика

Датум: 23. Jun 2022 22:24 Категорија: Новости

У недељу 19. јуна 2022. године у Загребу је одржана 6. Међународна олимпијада у Менталној аритметици. Ђорђе Георгиев I 4 освојио је 1. место на писаном тесту и 3. место у менталном рачунању.

Успеси ученика

Датум: 08. Jun 2022 08:07 Категорија: Новости

- Лука Радуловић I/3 је на међународној смотри, републички ниво, "Кенгур без граница" у Крагујевцу, освојио трећу награду.

- Ђорђе Георгиев - успеси на такмичењима

Семинар - Физика

Датум: 02. Jun 2022 22:02 Категорија: Новости

На републичком семинару о настави физике, публикован је рад из методике наставе "Демонстрационе теразије - физика у настави математике"

Пробно тестиранје за 4 и 7 разред

Датум: 02. Jun 2022 11:45 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја  у сарадњи са Заводом за вредновање квалитета образовања и васпитања  реализује активности у циљу остваривања Стратегије развоја образовања и васпитања у Републици Србији до 2030. године и пратећег Акционог плана за период од 2021. до 2023. године, за спровођење Стратегије развоја образовања и васпитања у Републици Србији до 2030. године.

У складу са тим планирана је реализација и организација пробног тестирања за ученике седмог разреда и годишњи тест за ученике четвртог разреда у школској 2021/2022. години.

- Допис - ученици 4 разреда
- Упутство за спровођење тестирања 4 разред