Изложба ликовних радова ОШ Врачара

Датум: 14. Decembar 2021 00:31 Категорија: Новости

Изложба ликовних радова ОШ Врачара

Мали ликовњаци су поново показали вештине и таленат. На општинском конкурсу у организацији Културног центра Божидар Аџија, наше ученице су освојиле награде.
Лена Радојевић 6/1, прва награда и Ивона Тимотијевић 6/3, трећа награда. Највише селектованих радова за изложбу је било из наше школе.
Честитамо!

Лена Радивојевић 6/1 - прва награда

Ивона Тимотијевић 6/3 - трећа награда

Остали селектовани радови

Радионица "Интернационални дан" - Проучавање Русије и Руске културе

Датум: 13. Decembar 2021 23:57 Категорија: Новости

Ученици који похађају радионицу „ интернационални дан “ у оквиру проучавања Русије и руске културе , уметности и књижевности , заједно су екранизовали луткарску представу по мотивима бајке „ Василиса Прекрасна .“

Упис првака

Датум: 07. Decembar 2021 13:05 Категорија: Новости

ИСКАЗИВАЊЕ ИНТЕРЕСОВАЊА РОДИТЕЉА ЗА УПИС УЧЕНИКА УПРВИ РАЗРЕД, ШКОЛСКЕ 2022/23. ГОДИНЕ, КОЈИ ТЕРИТОРИЈАЛНО НЕ ПРИПАДАЈУ НАШОЈ ШКОЛИ

Упис ученика у први разред школске 2022/23. године вршиће се електронским путем.  На порталу еУправа биће доступна  услуга Исказивање интересовања за упис детета у основу школу (о датуму приступа порталу бићете благовремено обавештени преко сајта школе).
Основна школа је дужна да у први разред упише дете које има пребивалиште на територији коју покрива школа.
Школа може, према својим могућностима, да упише у први разред и дете са подручја друге школе, на основу писменог захева родитеља.

Родитељи деце, која не живе на подручју школе, треба да поднесу писмени захтев (молбу) за упис у први разред најкасније до 1. фебруара 2022. године. Школа ће до 1. марта 2022. обавестити родитеље о могућности уписа детета у нашу школу.
У захтеву треба да буде наведено име и презиме детета, ЈМБГ детета, адреса пребивалишта,  име и презиме родитеља, ЈМБГ једног од родитеља, телефон и меил адреса родитеља као и разлог уписа детета у нашу школу.  Непотпуне молбе се неће узети у разматрање.

Заинтересовани родитељи захтев (молбу)  могу послати на меиладресу:[email protected]

У први разред основне школе за школску 2022/23. годину уписују се:
*редован упис
-деца рођена од 1. марта 2015.-28.фебруара 2016. године
*превремени упис
-деца рођена од 1.марта 2016. до 31. августа 2016. године
-документа за упис ученика у први разред (извод из матичне књиге рођених, држављанство и уверење о пребивалишту) школа повлачи преко е-Управе

Успеси на такмичењима

Датум: 21. Novembar 2021 17:30 Категорија: Новости

Прво место на државном такмичењу Дигитални постер освојила је ученица Лана Цветковић  5-2

Прву награду на песничким сусретаљима деце и младих осојила је Миа Перуничић

Европска недеља квалитета

Датум: 16. Novembar 2021 20:41 Категорија: Новости

Наша школа је учествовала на конференцији Европске недеље квалитета (ЈУСК )где је представила рад школе током пандемије 2020/21.

Future narratives

Датум: 08. Novembar 2021 22:46 Категорија: Новости

Ученици одељења III4 и IV4, заједно са својим учитељицама учeствују у интернационалном пројекту ,,Future narratives". За почетак пројекта је узета радионица ,,Прошлост, садашњост и будућност". Ученици су у Карађорђевом парку имали прилике да употребе своју машту, запажање и креативност и илуструју како су замислили да је парк изгледао у прошлости, како сада изгледа и како ће изгледати у будућности.

У оквиру интернационалног пројекта ,,Future narratives" ученицима су се представили и наставници из Финске, који су упознали ученике са прављењем филмова и компоновањем музике уз помоћ апликација. Након обуке, ученици су добили прилику да сами сниме филм и компонују музику за исти.

Трећа по реду радионица у оквиру пројекта ,,Future narratives" била је усмерена ка причању приче (storytelling) и стављање у конкретан оквир културног наслеђа. Ученици су имали прилике да креирају своју причу са ликом змаја (који се опире стереотипном приказу) и низом ликова, простора и артефаката који одражавају различите културе и историјске периоде.

Више фотографија можете погледати кликом на Прочитај

Обавештење о распусту

Датум: 05. Novembar 2021 11:54 Категорија: Новости

Поштовани,

Распуст за ученике основних и средњих школа траје од 8. до 12. Новембра 2021. године а први наставни дан је 15. новембар 2021.

Комплетно обавештење можете преузети на следећем линку.

Обавештење о распусту

Храм Светог Саве - Дани европске баштине

Датум: 07. Oktobar 2021 21:57 Категорија: Новости

Наши ученици су са разредним старешинама и кустосом обишли Храм Светог Саве и уживали у предавању у оквиру манифестације Дани европске баштине.

Дечија недеља

Датум: 07. Oktobar 2021 21:45 Категорија: Новости

На општинском конкурсу поводом Дечије недеље, награђене су:

- Теона Ђоловић 4/4 - трећа награда
- Тара Главчић 5/1 - друга награда

Похваљени су:

- Ива Јанковић 3/5
- Дамјан Младеновић 4/4
- Дејана Поповић 6/1

Честитамо нашим талентованим ученицима!

Датум: 04. Oktobar 2021 10:19 Категорија: Новости

У суботу 2.10.2021. одржан је семинар у школи:
Комуникационим вештинама до демократског ангажовања у друштву.
Стално стручно усавршавање наставника омогућава раст и развој наших ученика.