Вест

Златна сирена

Датум: 20. Maj 2014 13:44 Категорија: Новости

25.02.2014. године одржано  је  Општинско  такмичење у  певању под називом «Златна  сирена».  Ове  године  домаћин  је  била  Основна  школа  „СветиСава"  и  учествовале  су  све  школе  Врачара,  међу  којима  и  наша.   Представнице  наше  школе  била  је  Тара  Богдановић  VI2 и  певала  је песму од Whitney Houston "All the man that I need" и Милица Шкорић VIII1  у жанру забавне поп музике и уз пратњу  наставника  музичке  културе  у  нашој  школи,  Млађана  Василевског  за клавиром.  Тара је успела да импресионира и жири и публику, и освојила је прво место.

Алекса је освојио треће место на градском такмичењу

Датум: 20. Maj 2014 13:37 Категорија: Новости

Ученик Алекса Влаисављевић V-1 је на градском такмичењу из историје одржаном 26.04.2014. у ОШ "20.октобар" на Новом Београду освојио треће место. Браво!

Ускршње осликавање јаја

Датум: 20. Maj 2014 13:28 Категорија: Новости

Наша школа била је домаћин на ускршњем осликавању јаја у организацији ,, Деца Врачара,,.

МАСКЕНБАЛ И УСКРШЊИ ВАШАР

Датум: 15. April 2014 20:54 Категорија: Новости

Данас су ученици нижих разреда имали маскенбал и продајну изложбу.

Гостовање у емисији

Датум: 11. April 2014 13:13 Категорија: Новости

Ученици наше школе су гостовали у емисији  "Жикина шареница" поводом обележавањa Дана школе.
Цео видео снимак гостовања у емисији "Жикина шареница" можете погледати на линку:http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/22/RTS+Satelit/1558093/Žikina+šarenica.html

Резултати са овогодишњег ликовног конкурса ,, Лик Светог Саве,, у организацији ,,Деце Врачара,,

Датум: 20. Mart 2014 11:26 Категорија: Новости

Јана Лазаревић 2/2       Похвала
Урош Перић 4/2           Трећа награда
Ана Сарић 5/1               Специјална награда
Наташа Јовановић 7/1  Похвала
Даница Сајић 7/1          Трећа награда
Софија Антонић 8/2     Специјална награда

ЧЕСТИТАМО!

ПРОФЕСИОНАЛНА ОРИЈЕНТАЦИЈА

Датум: 04. Mart 2014 19:10 Категорија: Новости

- РЕАЛНИ СУСРЕТИ -
ДРУЖЕЊЕ СА УЧЕНИЦИМА ШЕСТЕ ГИМНАЗИЈЕ

Ученици осмог разреда наше школе у пратњи проф. српског језика Марине Божић, а на позив ученика Шесте београдске гимназије, посетили су  гимназију 3. марта 2014. и упознали се са наставницима, ученицима и системом рада у овој школи. Имали су прилике да осим класичне трибине представљања, присуствују и часовима и тако упореде рад у основној и рад у средњој школи.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 04. Mart 2014 19:06 Категорија: Новости

СПИСАК УЧЕНИКА ЗА ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА,
Општинско такмичење ће се одржати у ОШ "Јован Миодраговић" у суботу 8. март 2014. у 13h

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЕВАЊУ

Датум: 03. Mart 2014 13:16 Категорија: Новости

Дана 25.02.1014.  године одржано  је  општинско  такмичење у  певању подназивом "Златна  сирена".  Ове  године  домаћин  је  била  Основна  школа  "СветиСава"  и  учествовале  су  све  школе  Врачара,  међу  којима  и  наша.  У  оквирутакмичења  било  је  више  категорија  и  жанрова  музике:  класична  соло  песма,староградска,  српска  народна,  народна  страна,  забавна  поп  музика,  дуети  иквартети.  Представница  наше  школе  била  је  Тара  Богдановић  VI2 и  певала  јепесму од Whitney Houston "All the man that I need" у жанру забавне поп музике и узпратњу  наставника  музичке  културе  у  нашој  школи,  Млађана  Василевског  наклавиру.  Тара је успела да импресионира и жири и публику, и освојила је првоместо на општинском такмичењу и спрема се за градско. Браво за Тару, и срећно удаљем такмичењу!

Златибор 2014.

Датум: 26. Februar 2014 10:52 Категорија: Новости

Наша школа била је једина београдска  школа која је учествовала  на  16.Међународном фестивалу дечије рекреације-Златибор 2014. Представници одељења 5-1, 5-2, 6-2 и 7-2 у пратњи учитељице Аните Мишковић и наставнице Нирване Ћућуз провели су 6 прелепих сунчаних дана уз спортско-рекреативне садржаје. Школа је имала две такмичарске екипе.