Најуспешнија школа Врачара на школским спортским првенствима Београда

Датум: 06. Decembar 2019 22:10 Категорија: Новости

Наша школа добитник је плакете за најуспешнију основну школу на општини Врачар у школској 2018/2019. години по учешћу и пласману на школским спортским првенствима града Београда.

Трудићемо се и борити да освојимо нове успехе!

Ликовни конкурс, друго место

Датум: 04. Decembar 2019 23:22 Категорија: Новости

Анђела Бактеровић 3/1 освојила је другу награду на ликовном конкурсу, ораганизација Божидарац.

Изложени радови наших ученика

3/2 на Међународном такмичењу "Дабар"

Датум: 30. Novembar 2019 00:38 Категорија: Новости

Наши ученици одељења 3/2 такмичили су се на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености "Дабар"

Пројектна настава: Јесен је, јесен жута

Датум: 30. Novembar 2019 00:14 Категорија: Новости

Пројектна настава

У оквиру пројектне наставе у одељењима I 3 и I 4  обрађена је тема "Јесен је, јесен жута".
Радну атмосферу и резултате пројекта можете погледати кликом да две видео иконице.

Одељење I 3                                                                                              Одељење I 4

Млади против говора мржње

Датум: 24. Novembar 2019 14:56 Категорија: Новости

"Млади против говора мржње" је пројекат који је реализован у нашој школи на часу Грађанског. Присуствовали су ученици седмог разреда, осмог разреда и чланови Вршњачког тима. Радионица је реализована у циљу ширења поштовања људских права и неговања различитости.
Разматрали смо на које начине ученици могу допринети превенцији говора мржње.

Полиција - предавање

Датум: 14. Novembar 2019 22:19 Категорија: Новости

Првацима су се представиле припаднице полиције и научиле их многе корисне ствари.

Тема предавања:
    - шта ради полиција и
    - заједно против насиља

Екскурзија ученика осмих разреда - Viminacijum

Датум: 14. Novembar 2019 22:05 Категорија: Новости

Ученици осмих разреда били су на дводневној екскурзији и обишли Смедерево (Смедеревска тврђава), Виминацијум, Лепенски вир, Кладово, ХЕ Ђердап, Голубац и Сребрно језеро.

Први дан по програму путовања обухватио је обилазак Смедеревске тврђаве, одлазак до Виминацијума и обилазак археолошког парка: Limes park-Viminacium Adventure, обилазак археолошког локалитета Лепенски вир, одлазак у Кладово.
Други дан обухватио је обилазак ХЕ Ђердап, обилазак Голубачког града и Сребрног језера.

Фотографије можете погледати у галерији кликом на ову реченицу.

Празник, и распоред за 12.11.2019.

Датум: 08. Novembar 2019 21:51 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,
обавестили смо ученике путем књиге обавештења да је понедељак 11.11.2019. ненаставни дан, као и да ће се у уторак 12.11.2019. радити по распореду од понедељка. Све наредне дане радићемо по регуларном распореду.
На овај начин ћемо регулисати три понедељка који се ове школске године губе кроз празнике и распусте.

Желимо вам пријатан продужени викенд!

Јесен је, јесен жута

Датум: 06. Novembar 2019 20:15 Категорија: Новости

Позивамо Вас да у среду, 20. 11. 2019. године, са почетком од 16 часова присуствујете представљању пројекта ,,Јесен је, јесен жута’' који су реализовали ученици одељења I-3 и I-4 током септембра, октобра и новембра месеца.

Представљање пројекта обухвата изложбу ученичких радова у ходнику и учионицама одељења I-3 и I-4, продајну изложбу ученичких радова (прикупљена средства намењена су за набавку материјала за наредни пројекат) и приказивање PowerPoint презентације.

Добро нам дошли!

''ДЕЧЈА НЕДЕЉА"

Датум: 28. Oktobar 2019 11:28 Категорија: Новости

Ученици IV/2 истраживали су о правима детета и манифестацијама посвећеним деци током дечје недеље.

слике видети у галерији