Обука за програмски језик "Python"

Датум: 09. Oktobar 2019 11:10 Категорија: Новости

Поштоване колеге,
обука за програмски језик "Python"одржаће се у ОШ ,,Краљ Петар II Карађорђевић" са почетком у 9:00 часова.

Обогаћени једносменски рад - успешан почетак

Датум: 05. Oktobar 2019 01:46 Категорија: Новости

Радионице у оквиру обогаћеног једносменског рада раде свакога дана.

Ученици са радошћу похађају одабране радионице.

Сваким даном се повећава интересовање ученика 5 - 8 разреда али је све више и заинтересованих четвртака.

Драго нам је што је овај програм већ на почетку реализације веома популаран.

Сазнајте више и погледајте део атмосфере посетом странице "Обогаћени једносменски рад"

Добродошли

Радост Европе - 50 година

Датум: 03. Oktobar 2019 20:18 Категорија: Новости

Поштовани ученици и родитељи,

у оквиру јубиларног педесетог Међународног сусрета деце Европе - Радост Европе, нашој школи је указана част да узме учешће у овој дивној манифестацији и угости дечји хор "Хорољупци" из Бугојна из Босне и Херцеговине.

Деца су смештена у породице њихових вршњака са којима ће провести дане у међусобном дружењу, упознавању града, школе и заједно учествовати у свим пратећим догађањима као и централној завршној свечаности.

Телевизијску промоцију и разговор са једном од домаћина из наше школе, Јулијом Живковић, можете погледати кликом на фотографију.

Дечја недеља

Датум: 30. Septembar 2019 21:15 Категорија: Новости

ТАКМИЧЕЊА 2019/20.

ДЕЧЈА НЕДЕЉА

На ликовном конкурсу поводом Дечје недеље наши ученици поново су показали колико су талентовани.

Вук Милановић 6/1 , прва награда у категорији старијег узраста
Јован Пауновић 3/4 , друга награда у категорији млађег узраста

Вук Миловановић 6/1

Обогаћени једносменски рад

Датум: 13. Septembar 2019 12:22 Категорија: Новости

Поштовани ученици и родитељи,

обогаћени једносменски рад са пет радионица у терминима од 15:00 до 18:00 почиње ове школске године.
Свакога дана имаћемо по две радионице, два двочаса у поменутим терминима.

Кликом на називе радионица можете добити информацију о годишњем плану.

- Интернационални дан
- Јога
- Уметничка радионица
- Научни центар
- Ритмичка гимнастика

Свечани пријем ђака првака

Датум: 23. Avgust 2019 15:40 Категорија: Новости

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

СВЕЧАНИ ПРИЈЕМ ПРВАКА

Драги ђаци прваци, поштовани родитељи,

Свечани пријем ђака првака биће одржан у понедељак 2.09.2019. у 14 : 00 у свечаној сали школе.
Молимо вас да улазите на главни улаз, где ће вас сачекати дежурни наставници и испратити до сале.
Након приредбе и прозивања ученика по одељењима, учитељице ће одржати кратке родитељске састанке, док ће наши драги ђаци прваци бити са учитељицама из продуженог боравка. Наставе тога дана за ученике првог разреда неће бити.

Трећег септембра настава ће кренути по плану с почетком у 9 :00.
Боравак за ученике првог разреда биће одмах организован.

Радосно вас очекујемо 2.09. 2019. у 14 :00 .

С поштовањем ,
директор школе Биљана Лазаревски

Драги наши ученици, поштовани родитељи,

Надамо се да сте спремни за нову школску годину и да је летњи распуст протекао радосно, те нам се враћате одморни и орни за учење.

Радови на санацији школе су завршени, трудимо се да све буде спремно за наше ђаке. Реконструкција нам је донела мало више простора, али очекујемо да у наредним фазама са пројектом енергетске ефикасности буду замењени и прозори у читавој згради. Ти радови ће тек уследити наредних година.

У понедељак 2.09.2019. настава почиње у 9:00.
Ученици улазе на улаз из школског дворишта.
Хол је проширен, те ће бити пријатнији за ученике. Сви зидови су окречени у бело, те молимо ученике да се не наслањају на зидове и воде рачуна да што дуже остану бели и чисти.

Разредне старешине одржаће први час одељењску заједницу и прочитати ученицима распоред часова, дати битне информације о настави и ваннаставним активностима, пројекту обогаћеног једносменског рада, кућном реду и друго.

Продужени боравак биће одмах организован за ученике 1. и 2. разреда, док ће 3. и 4. разред, као и претходних година, сачекати да нам одобре извршиоце. Трудићемо се да  сагласност добијемо до 15.09.

Обогаћени једносменски рад са пет радионица у терминима од 15 :00 до 18:00 почиње ускоро, чим добијемо потребне информације од Министарства просвете .
Свакога дана имаћемо по две радионице, два двочаса у поменутим терминима, а ученици су већ анкетирани, те смо направили и групе .

Драги ученици и родитељи, срећан нам почетак нове школске године!
Желимо вам пуно успеха и радосних школских дана .

С поштовањем ,
директор школе Биљана Лазаревски и колектив школе

Прослава мале матуре

Датум: 28. Jul 2019 19:52 Категорија: Новости

видео

Готова школска година!

Датум: 15. Jun 2019 19:30 Категорија: Новости

Концерт, игра и песма у школском дворишту.

за више фотографија кликни на Прочитај

Огњен Дмитровић - 2 место

Датум: 10. Jun 2019 22:27 Категорија: Новости

Наш ученик 4 разреда, Огњен Дмитровић, освојио је 2 награду  на финалном такмичењу из математике " Кенгур без граница" за 2019 годину

Радост Европе

Датум: 05. Jun 2019 02:17 Категорија: Новости

Поштовани ученици и родитељи,

Радост Европе ће се одржати  од 1. до 5. октобра 2019. године.

Потребно је да нам се што пре а најкасније до краја школске године јави 15 породица које желе да угосте по једног члана хора из БиХ.
Деца гости које треба сместити у породице су претходне године учествовали на овој манифестацији а узраста су 12-13-14 година и то 13 девојчица и 2 дечака.
Наша деца домаћини би пратила њихове госте током манифестације и учествовала у активностима манифестације.

Суштина сусрета је дружење, успостављање трајних пријатељских односа и упознавање других култура.

за више информација кликните на Прочитај