ОБУКА НА ПОЛИГОНУ

Датум: 03. Oktobar 2018 13:59 Категорија: Новости

У оквиру пројекта „ЖЕЛИМ ДА ВОЗИМ, МОРАМ ДА ЗНАМ!“ који реализује Центар за безбедност саобраћаја у сарадњи са Саветом за безбедност саобраћаја градске општине Врачар, а финансира Градска управа града Београда – Секретаријат за саобраћај и градска општина Врачар, у основној школи "Краљ Петар II Карађорђевић" одржано је предавање на тему безбедности бициклиста у саобраћају као и обука на бициклистичком полигону, за ученике петих и шестих разреда.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

Датум: 03. Oktobar 2018 13:47 Категорија: Новости

Градски ликовни конкурсу са темом ,, Моје је право да живм срећно и здраво-за одрастање без насиља,,
Млађи узраст: Јована Бабовић 4/3 освојила је другу награду.
Старији узраст :Вук Миловановић 5/1 освојио је другу награду.
Честитамо!

КОНКУРС 53. ДЕЧЈЕГ ОКТОБАРСКОГ САЛОН

Датум: 03. Oktobar 2018 13:32 Категорија: Новости

На конкурс 53. Дечјег октобарског салона пријавило се 113 установа са 1.000 радова, од којих је селекциони жири одабрао да се изложи 270 радова.
Међу изложеним су радови наших ученика: Теодоре Миладиновић 8-1, Андреја Јаћимовског 8-2 и Јанка Филиповића 6-3.
Слоган салона је ,,Бајка-било једном,,
Радови су настали на редовним часовима ликовне културе, a инспирисани су српском митологијом.
Изложба је у Музеју примењене уметности до 27.октобра.

ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ

Датум: 03. Oktobar 2018 12:14 Категорија: Новости

Поводом Дана европске баштине 25.9. ученици шестог разреда су ишли у обилазак Врачарског платоа у пратњи водича и упознали се са културним и историјским значајем места, споменика и институција.

Отворена врата Института за нуклеарне науке Винча

Датум: 24. Septembar 2018 13:11 Категорија: Новости

via ytCropper

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ!

Датум: 20. Avgust 2018 12:44 Категорија: Новости

Свечани пријем за ђаке прваке биће организован 03.09.2018. у 14:00 у свечаној сали школе.

Драги родитељи будућих првака,

03.09.2018. заједно са својом децом долазите на свечану приредбу, након чега ће учитељице из боравка преузети формирана одељења, а ваше учитељице ће одржати родитељски састанак. Ту ћете добити све потребне информације. Први наставни дан за прваке биће 04.09.2018. јер је 03.09.2018. предвиђен за приредбу и упознавање са учитељицама.

директор школе
Биљана Лазаревски

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ!

Датум: 25. Jul 2018 11:02 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ

ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕКОЛОГИЈЕ 2018.

Датум: 10. Jul 2018 20:51 Категорија: Новости

слике видети у галерији

Радионице програма „Подршка оснаживања породица и младих узраста од 10 до 14 година“

Датум: 10. Jul 2018 20:36 Категорија: Новости

У нашој школи је, током априла и маја, одржано 7 радионица из програма „Подршка оснаживања породица и младих узраста од 10 до 14 година“. Програм су спроводили едукатори Министарства просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са Министарством унутрашњих послова. Учествовали су родитељи и ученици петог, шестог и седмог разреда. Учествујући у програму млади су научили како да се одупру притиску вршњака, да смање степен агресивности и асоцијалног понашања, а родитељи су научили да постављају границе и показују љубав и подршку својој деци.

ТАКМИЧЕЊЕ У ПРУЖАЊУ ПРВЕ ПОМОЋИ

Датум: 10. Jul 2018 20:25 Категорија: Новости

12.05.2018. Ташмајдански парк

Ученици шестог разреда учествовали су на Општинском такмичењу екипа Црвеног крста у пружању прве помоћи у категорији подмлатка. Кроз симулиране ситуације незгода које се могу догодити у свакодневном животу, наши ученици су показали усвојена знања и вештине током обуке у школи и освојили друго место. Честитамо!