Дани ћирилице 2017

Датум: 17. Maj 2017 11:14 Категорија: Новости

Александра Ћурић 7/1 освојила је другу награду на смотри Дани ћирилице у Баваништу у категорији иницијал. Конкуренција је била велика, пристигло је преко 3000 радова из 340 школа.
ЧЕСТИТАМО!!!
видети слику

РОДИТЕЉ ПРЕДАВАЧ

Датум: 05. Maj 2017 11:29 Категорија: Новости

У одељењу четвртог два одржан је час математике који је водила Валентина МитровиЋ. Приказани су разломци на бројевеној прави. Ученици су пажљиво пратили час, јер им је први пут час држао неко ко није њихова учитељица. Час је био занимљив и стручан јер је мама предавач професорка математике. Хвала на лепом дружењу.

ТУРНИР У ФУДБАЛУ

Датум: 25. April 2017 13:24 Категорија: Новости

Основна школа" Краљ Петар II Карађорђевић" је освојила прво место на турниру првака у фудбалу који се одржавао у ОШ " Душан Дугалић".

ВАСКРШЊЕ ЧАРОЛИЈЕ

Датум: 19. April 2017 10:08 Категорија: Новости

12.04.2017.
Данас је група ученика петог и шестог разреда осликавала ускршња јаја на Цветном тргу. Акцију организовало удружење Пријатељи деце Врачара, учествовале су све врачарске основне школе. Стваралашто и маштовитост деце је оцењено високом оценом, а радови наше школе освојили су друго место по мишљењу стручног жирија.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 10. April 2017 09:59 Категорија: Новости

Ученице наше школе освојиле су три друга места на Градском такмичењу из српског језика и језичке културе  одржаном 9.4.2017. у ОШ „Милан Милићевић“.
АНА СЕРАФИЈАНОВИЋ (8-1) друго место
ТЕСА МАРКОВИЋ (8-2) друго место
ЈЕЛЕНА АНАСТАСИА ЖИВКОВИЋ (5-2) друго место

ЧЕСТИТАМО!

ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 10. April 2017 09:50 Категорија: Новости

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

Датум: 06. April 2017 13:16 Категорија: Новости

Ученица Никић Милица  VII3 освојила је 1. место на општиском такмичењу из Kњижевне олимпијаде и 3. место на градском / окружном нивоу из Књижевне олимпијаде.

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЏБЕНИКЕ!

Датум: 05. April 2017 13:52 Категорија: Новости

обавештење о уџбеницима 1
обавештење о уџбеницима 2

ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС ПОВОДОМ ДАНА ШКОЛЕ

Датум: 05. April 2017 11:51 Категорија: Новости

1. Лара Чумић III2
2. Теодора Шелмић II3
3. Катарина Поповић IV2

Обележавање Светске недеље новца (27. 3. - 2. 4. 2017. године)

Датум: 05. April 2017 09:26 Категорија: Новости

Ученици другог разреда наше школе обележили су Светску недељу новца кроз различите радионице. Манифестација се ове године одржала у сарадњи Министарства просвете, науке и технолошког развоја са Народном банком Србије. Циљ ове манифестације је унапређивање финансијске културе младих. Ученици II/1 (учитељица Катарина Љуботина) реализовали су радионицу под називом Динар - наш новац, док су ученици II/3 (учитељица Анита Мишковић) реализовали радионицу под називом Личност - Ђорђе Вајферт.
видети линк 1
видети линк 2