ОТВОРЕНА ВРАТА ЗА БУДУЋЕ ПРВАКЕ

Датум: 01. April 2016 11:11 Категорија: Новости

У суботу 23.04.2016. школа ће бити отворена за будуће прваке од 11:00 до 12:30
Сви наставници треба да буду присутни
  • Треба осмислити радионице у групама по три наставника са одабраним ђацима
  • Једну радионицу нека чине наставници српског, енглеског и немачког, другу математичари, трећу наставници природних наука, четврту ликовне и музичке радионице...
  • На првом већу изнети предлоге за радионице.
директор школе: Биљана Лазаревски

27.03.2016. - Предавање и радионица на Хемијском факултету

Датум: 29. Mart 2016 10:34 Категорија: Новости

Ученици седмог и осмог разреда учествовали су на промоцији „Тамо где наука почиње 2“ коју организује Хемијски факултет и тим акције „Отворене лабораторије“. Заједно са наставницом биологије били су активни учесници радионице „Мишићи на хемијски погон“. На радионици су практично применили знања из њиховог градива и успут научили и нешто ново.

22.03.2016 – СВЕТСКИ ДАН ВОДА

Датум: 25. Mart 2016 09:23 Категорија: Новости

У нашој школи је обележен Светски дан вода, 22. Март, презентацијом ученика шестог разреда и приказивањем филма који су ученици снимили за конкурс „Моћ воде“.
Презентација Видео

18. МЕЂУНАРОДНИ ЗИМСКИ ФЕСТИВАЛ ДЕЧИЈЕ РЕКРЕАЦИЈЕ, КОПАОНИК-БРЗЕЋЕ 20-26. ФЕБРУАР 2016. Асоцијација ,,Спорт за све,,

Датум: 24. Mart 2016 11:14 Категорија: Новости

Група од десет ученика у пратњи наставнице ликовне културе Нирване Ћућуз представљала је нашу школу, општину и град на Фестивалу зимске дечије рекареације.
Провели су шест незаборавних дана дружења са вршњацима из Републике Српске, Словеније и Црне Горе.Укупно је било 190 учесника. Мото фестивала је ,,Здравље, знање, забава,,.
Фестивал је имао и такмичарски карактер, међу 17 екипа , екипа наше школе заузела је 5. место.
Видимо се догодине!

слике видети у галерији

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ - ДЕЧИЈА КАРИКАТУРА "МАЛИ ПЈЕР"

Датум: 24. Mart 2016 10:58 Категорија: Новости

На општинском такмичењу Дечија карикатура ,,Мали Пјер,, ученица наше школе Тијана Станковић 6/2  освојила је 1. награду и пласирала се на градски ниво.
Честитамо!

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА НАСТАВНИКЕ!

Датум: 17. Mart 2016 12:36 Категорија: Новости

ЛИНК ЗА ОБАВЕШТЕЊЕ

СВЕТСКИ ДАН КЊИГЕ

Датум: 14. Mart 2016 10:25 Категорија: Новости

У нашој школи одржана је изложба радова на на тему: "Израда стрипа на основу омиљеног књижевног дела".

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 10. Mart 2016 10:11 Категорија: Новости

На општинском такмичењу из математике, одржаном 27. 2. 2016. ученици IV-2 постигли су следеће резултате:

Марко Буруш 80 поена, друго место и пласман на градско такмичење
    Јелена Анастасиа Живковић 70 поена, треће место

I НАЦИОНАЛНИ ФЕСТИВАЛ ДЕЧИЈЕГ КЛИПА - KIDIKEM

Датум: 07. Mart 2016 11:09 Категорија: Новости

I национални фестивал дечјег клипа КИДИКЕМ, Дечји културни центар, 27. 2. 2016.

Уцествовали су ученици VI-1 и  IV-2. Специјалну награду за глуму добили су ученици IV-2 Лана Мигрић, Јана Лазаревић, Душан Петровић и Огњен Миладиновић.

Изјава за Студио Б, као и клипови, могу се видети на сајту ДКЦБ, као и на yоутубе каналу ДКЦБ.

МОЈЕ МЕСТО НА ВРАЧАРУ

Датум: 07. Mart 2016 09:29 Категорија: Новости

2.03.2016.
       У свечаној сали Општине Врачар, 2. марта 2016,  додељене су награде ученицима који су учествовали на литерарном конкурсу под називом „Моје место на Врачару“.
    Ученици наше школе освојили су две, од укупно три награде које је Општина доделила,  за своје оригиналне литерарне есеје: Миа Малешев (8-2) и Андреја Младеновић (8-2). ЧЕСТИТАМО!