Тенис

Интернационални дан Јога Уметничка радионица - Научни центар Ритмичка гимнастика Тенис

Распоред радионица ОБОГАЋЕНОГ ЈЕДНОСМЕНСКОГ РАДА за школску 2023/2024. годину

Понедељак Уторак Среда Четвртак Петак
15:00 – 17:15 Ритмичка гимнастика

15:00 – 16:30 Научни центар 13:00 – 14:30 Уметничка радионица (млађа група) 15:00 – 16:30 Јога 15:00 – 16:30  Интернационални дан
15:00 – 16:30 Научни центар 14.30 – 15.30 Клуб за подршку у учењу -Математика кроз игру 15:00 – 16:30 Интернационални дан   15:00 – 16:30 Уметничка радионица (старија група)
    15:00 – 16:30 Јога

ТЕНИС

Основни циљ активности је развијање и практиковање здравих животних стилова, свест о важности сопственог здравља и безбедности, потребе неговања и развоја физичких способности.

Очекивани исходи активности:
            Ученици ће имати одговоран однос према здрављу, ученици ће развити моторочке способности, ученици ће бити у стању да задовоље своје потребе и интересовања за бављењем спортом, ученици ће бити у стању да правилно изводе разноврсне елементарне облике кретања, вежби и основних тениских елемената.

Опис активности:
Два пута недељно у трајању од два школска часа ученици ће радити на развоју моторике, научити вежбе загревања и истезања и упознати основе тениске вештине: серве, ретерена, игре са основне линије, игре на мрежи. У току реализације активности организоваће се спортске игре, такмичарске игре и развијати позитиван став о личном здрављу, хигијени, правилној исхрани и физичкој активности.
            Додатни ресурси: Тениски савез Србије обезбеђује мреже које су прилагођене узрасту деце и могу се лако монтирати у току реализације активности, рекет за свако дете прилагођен узрасту, као и лоптице.
Додатна напомена – У другом полугодишту школске 2019/2020.године почела је реализација овог пројекта у 11 школа у Србији која је прекинута због настале епидемије корона вируса. Са овим ученицима ће се наставити рад у наредној (2023/2024) школској години. Идеја пројекта је да на крају школске године ученици који учествују у овој активности више пута посете тениски клуб у којима ће се реализовати један део часова бесплатно као и спортски турнир.
Циљна група којој је намењено:  ученици 1. разреда
Носилац активности: Иван Нецин, наставник физичког васпитања и ментор из клуба кога одреди ТСС.

ОБОГАЋЕНИ ЈЕДНОСМЕНСКИ РАД- тенис 10    2022/23

Тениски савез Србије у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја одабрало је нашу школу за извођење програма обуке тениса у другом разреду основне школе .
 Наставница физичког васпитања уз подршку тренера из Тениског савеза изводиће обуку у оквиру обогаћеног једносменског рада . Школа ће тражити писмену сагласност родитеља који су се пријавили за обуку деце . Уколико број ученика буде већи од тридесет , тренери и наставница извршиће ужи избор.
 Опрему ( мреже, лоптице, рекете ) обезбеђује Тениски савез Србије .

ТЕМА ОБУКА УВЕЖБАВАЊЕ ПРОВЕРА
Серва 3 4 2
Ретерн 3 4 2
Играсаосновнелиније 3 4 2
Игранамрежи 3 4 2

Програм се спроводи кроз 36 часова у три нивоа (основни, средњи, напредни) по 12 часова у сваком нивоу. На свакомчасусеузвежбемоторике и загревањаобрађују и увежбавајусвечетиритемеодосновногдонапредногнивоаподељено у циклусеод 12 часова. У складусанивоимапроцењујесенапредаксвакогдетета и накрајуциклусадобијајуписнупотврдунивоапостигнућа.

Обука се изводи петком за време јутарњег боравка за смену Б , а наредне недеље , са променом смене у настави, за групу А.

ОЧЕКИВАНИ ИСХОДИ :

Обука ће омогућити ученицима физичке активности, промовисаће здраве начине живота , стицање нових вештина , психофизички развој . Развијаће се љубав према спорту , здравом начину живота , превентивно деловати против насиља , развијати спортски дух, такмичарски дух , поштовање противника и ферплеј игру.

Извештај из школице тениса у оквиру обогаћеног једносмерског рада на крају првог класификационог периода за школску 2022/23. годину

Због великог интересовања броја ученика првог разреда, ученици су подељени у 4 групе/одељења, тако да свака група прође кроз одређене основне елементе технике тениса током једног класификационог периода.
Развој вештина и способност,такмичарски дух
Упознавање ученика са правилима тениса
Комуникација и сарадња, одговорност према здрављу

Ученици су се упознали са правилима тениса и техником основних удараца у тенису форхенд-бекхенд. Развој способности кроз кретање, као и кроз статичке вежбе. Сви ученици су овладали основном техником за црвени ниво спремности кроз игру и примену науценог.Креирање позитивног окружења које утиче на децу да наставе да играју тенис по одласку из школе.

Термини су били уторак-четвртак од 15 до 16,30 часова.

Октобар 2021