22.04.2016 – Посета изложбе „Шумови мора“ у Галерији Природњачког музеја

Датум: 26. April 2016 11:06 Категорија: Новости

Ученици шестог разреда су, са наставницом биологије Маријаном Јовановић, имали прилику да виде шкољке, пужеве и главоношце из Опште збирке мекушаца Природњачког музеја. Кроз изложбу могли су да сазнају разлике између пужева, шкољки и главоножаца као и њихову разноврсност грађе и облика љуштуре. Кроз занимљиво предавање кустоса музеја сазнали су и: да појединих врста има у изобиљу, док су неке врсте на ивици истребљења; бројне шкољке и пужеви су јестиви, али има и отровних; док је већина у потпуности безопасна за човека, постоји и група способних за наношење смртоносних убода; данашња научна истраживања мекушаца фокусирају се углавном на оне врсте које могу бити од финансијског значаја. На изложби је изложено преко 200 врста пужева, шкољки и главоножаца од којих су неки величине и до пола метра, из мора и океана Индо-Пацифика, Атлантског океана, Средоземног мора, Северног мора, са Кариба, обала Аустралије, Новог Зеланда и других делова света.Наша искрена препорука да посетите изложбу.
слике видети у галерији