Рекреативна настава на Рајцу

Датум: 31. Maj 2016 10:19 Категорија: Новости

Ученици наше школе имали су прилику да бораве на једној од најатрактивнијих Ваљевских планина у периоду 14. - 21. маја. Бесплатан превоз, смештај и пун пансион, омогућила је Фондација породице Јосиповић, чији је оснивач г. Милан Јосиповић.

Двадесет троје ученика петог и шестог разреда, и два наставника, имали су активан одмор, а чист ваздух, домаћа квалитетна храна и љубазни домаћини употпунили су лепоту боравка на Рајцу.

У току боравка посетила нас је Туристичка организација општине Љиг, тачније г. Владимир Ивановић, који је ђацима и наставницима окупљеним код споменика 1300 каплара,  испричао причу о младим и храбрим српским војницима, учесницима Колубарске битке.

Свакодневне пешачке туре, до врха Рајца,  Црвеног врела, и упознавање околине,  уз коришћење спортских терена поред одмаралишта, учинили су да седам дана на овој прелепој шумовитој  планини, прође брже него што смо очекивали.

Наставница географије Валерија Булатовић и наставник ТИО Никола Вранешевић.
слике видети у галерији