Упис деце у први разред преко апликације еУпис

Датум: 11. Mart 2021 01:09 Категорија: Новости

ИНФОРМАЦИЈЕ О УПИСУ ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД
ПРЕКО АПЛИКАЦИЈЕ еУПИС
ЗА ШКОЛСКУ 2021/22.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја обезбедило је подршку родитељима у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ. Сва питања и недоумице у вези са заказивањем термина могу се поставити на контак телефон: 011 7350557.
Упис ученика у први разред основне школе, у складу са заказаним терминима, обавља се у периоду од 1. априла до 31. маја 2021. године. Истог дана ће педагог или психолог извршити  тестирање ученика.
Родитељи приликом уписа детета у школу не подносе ниједан документ  у папирном облику-подаци из матичних књига рођених, евиденције пребивалишта и здравственог информационог система се прибављају по службеној дужности, електронским путем.  Изузетно, ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара, биће потребно да га  родитељ  донесе у школу. Такође, школе су убавези да по службеној дужности прибаве потврде о обављеном обавезном предшколском програму.

СРДАЧАН  ПОЗДРАВ!