Професионална оријентација

Датум: 20. Avgust 2013 18:35 Категорија: Новости

Нове постете наших ученика у оквиру Професионалне оријентације

У оквиру пројекта Професионална оријентација, гости наше школе 22.4. били су ученици Четрнаесте гимназије који су кроз разговор сса ученицима седмог и осмог разреда дали прегршт аргумената зашто треба уписати ову школу после завршене основне школе. Средњошколци су говорили опредностима и  манама , али о квалитету наставе у овој гимназији упркос тешкоћама са којима се ученици сусрећу. Ово је прво гостовање планирано у оквиру реалних сусрета са школама.

У петак 26.4. ученици наше школе који су укључени у пројекат Професионална оријентација, посетили у швајцарску осигуравајућу кућу BASLER. Љубазни домаћини говорили су о атрактивности и профилима занимања која покрива једна оваква фирма и упутили су ученике кроз цео систем пословања. Дружење је било и овог пута веома занимљиво и корисно.