Завршни испит

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
                                                              Пробни завршни испит

Драги осмаци , поштовани родитељи ,
Пробни завршни испит за ученике 8.разреда најављен је календаром за 2023.
У петак 24.03. у 12.00 полаже се математика , а у суботу 25.03.2023. у 9.00 српски језика , а у 11.30 трећи тест-изабрани предмет .
Часови ће у петак 24.03.2023. за све ученике првог и другог циклуса почети у 8.00 и трајаће 30 минута . Ученици осмог разреда похађају наставу , а у 12 .00 приступају изради  теста из математике .
У суботу ученици 8.разреда долазе у школу најкасније до 8.30 . У 9.00 полажу тест из српског језика , а у 11.30 тест –изабрани предмет.
Потребно је да сви ученици осмог разреда овере и предају старешинама ђачке књижице до среде 22.03.2023.
Ученици и родитељи на сајту школе могу наћи и прочитати прошлогодишње упутство и презентацију о Завршном испиту како би се благовремено припремили.
Важно је да ученици приступе пробном тесту и провере своје знање .

• Понети прибор за математику у петак
  • Понети графитну и хемијску оловку
  • Пажљиво слушати упутсва дежурних наставника
  • Пажљиво попунити омотницу теста
  • Одговорно и дисциплиновано радити тестове и не ометати друге ученике
  • Првих 45 минута не напуштати учионицу , као ни последњих пола сата
  • Пробни тест схватити као прилику да провере своје знање , као и смернице за наставнике и ученике у процесу припреме за ЗИ.

Како би се пробни ЗИ несметано одвијао у петак 24.03.2023. , сви часови ће трајати 30 минута , а настава ће почети у 8.00. За ученике првог циклуса боравак ће бити обезбеђен као и до сада .
Моле се родитељи да у петак од 12 .00 до 14.00 не улазе у школу и да по децу у боравку долазе после 14.15.

15.03.2023.

Колектив и директор школе,