ПОЗИВНИЦА

ФЕСТИВАЛ НАУКЕ

Датум: 20. Decembar 2017 11:28 Категорија: Новости

14.12.2017
Ученици 6, 7. и 8. Разреда посетили су највећи научни фестивал у региону,  једанаести по реду Фестивал науке. Под слоганом фестивала „један на један“ наши ученици су, у непосредном контакту са научницима, испробали различите научне експерименте и упустили се у незаборавне научне авантуре.

САЈАМ КОЗМЕТИКЕ

Датум: 21. Novembar 2017 13:14 Категорија: Новости

14.10.2017 – Сајам козметике

Ученице седмог и осмог разреда посетиле су, у пратњи наставнице хемије и наставнице биологије, 30. међународни сајам козметике, где су имале прилику да виде неке нове ствари и идеје које ће моћи да примене на часовима домаћинства.

4. ОКТОБАР СВЕТСКИ ДАН ЗАШТИТЕ ЖИВОТИЊА

Датум: 11. Oktobar 2017 13:22 Категорија: Новости

Овог дана  све организације за заштиту животиња и сви азили за животиње у свету отварају своја врата за посетиоце, организују информативно-едукативне штандове, радионице, разне врсте едукација, групна дружења, прикупљање донација и разне друге активности.
Ликовним радовима ученика 5. разреда и ми смо обележили овај дан. Они су насликали своје омиљене животење. Радове можете видети у холу школе.

Дечија недеља-,,Заштитимо птице Врачара''

Датум: 11. Oktobar 2017 13:07 Категорија: Новости

Ученици 8/1 су осликавали кућице и хранилице за птице

ЛЕТЊА РАДИОНИЦА ДЕКУПАЖА

Датум: 09. Oktobar 2017 11:25 Категорија: Новости

Летња радионица декупажа
Наша школа била је домаћин бесплатне  радионице декупажа у организацији удружења Пријатељи деце Врачара.
Радионица је одржана од 14. до 18. августа, водитељ наставница ликовне културе Нирвана Ћућуз.
Двадесетак ученика уживало је у овој техници и стекло нова искуства.

29.09.2017. НОЋ ИСТРАЖИВАЧА

Датум: 03. Oktobar 2017 13:26 Категорија: Новости

Ученици петог и шестог разреда су 29.09.2017. посетили манифестацију Ноћ истраживача. Кроз занимљиве, интерактивне поставке и дружење са научницима-истраживачима могли су да сазнају много тога. Научили су како изгледа једна спелеолошка експедиција и како биљке мигрирају, изводили су мале експерименте, путовали кроз Средњи век.

ПРОМОЦИЈА ЖЕНСКОГ ФУДБАЛСКОГ КЛУБА ''ОБИЛИЋ''

Датум: 02. Oktobar 2017 12:07 Категорија: Новости

Утакмица између ОШ "Краљ Петар II Карађорђевић" и  ОШ "Свети Сава "

26.09.2017. ПОСЕТА ''ГЕТЕ'' ИНСТИТУТУ

Датум: 02. Oktobar 2017 11:47 Категорија: Новости

Ђаци 7/2 одељења поводом Европског дана језика били су гости ''ГЕТЕ'' института. Организован је занимљив програм, наградне игре и обилазак библиотеке у којој су такође имали организовано такмичење као и бесплатну чланарину.

28.09.2017 - УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Датум: 02. Oktobar 2017 11:22 Категорија: Новости

У одељењу 5/2 одржан је угледни час на тему Ћелија. Ученици су се, подељени у групе, на занимљив начин упознали са грађом ћелије, правили су моделе ћелија и то животињске ћелије, биљне и бактеријске ћелије. На крају часа су представници група известили остатак одељења о резултатима свог рада, показујући делове ћелије на моделима од пластелина.