Дечији октобарски салон

Датум: 10. Oktobar 2016 09:41 Категорија: Новости

Уметност у сазвежђу је слоган под којим се ове године огржава 51. дечији октобарски салон Музеја примењене уметности. Међу изабраним радовима за излагање су слике две ученице наше школе, Саре Сретеновић 7-3 и Јоване Драшковић 8-2

ОТВОРЕНА ДЕЧИЈА НЕДЕЉА НА ВРАЧАРУ

Датум: 10. Oktobar 2016 09:36 Категорија: Новости

03.10.2016.

Изложбу мозаика које су радила деца различитих узраста врачарских школа отворио је данас председник Градске општине Врачар проф. др Милан А. Недељковић.
Међу учесницима школе мозаика у организацији Пријатељи деце Врачара су и ученице наше школе Наталија Јоловић, Анђела Бубања и Уна Хараламбов.

Укупан број ђака

Датум: 16. Septembar 2016 07:32 Категорија: Новости

Укупан број ђака у нашој школи је 530.

Početak školske godine

Датум: 26. Avgust 2016 14:14 Категорија: Новости

Nastava u OŠ ,,Kralj Petar II Karađorđević" počinje 1. septembra od 09h.

ПРИЈЕМ ПРВАКА

Датум: 21. Avgust 2016 00:29 Категорија: Новости

Свечани пријем првака одржаће се 31. августа у 17 часова у свечаној сали. Добро дошли!

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ У ТРШИЋУ

Датум: 02. Jun 2016 12:35 Категорија: Новости

Ученица Ана Серафијановић (7-1) освојила је ДРУГО место на Републичком

такмичењу из српског језика и језичке културе, које је одржано у суботу, 28.

маја, у Тршићу. ЧЕСТИТАМО!

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Датум: 31. Maj 2016 10:39 Категорија: Новости

Републичко такмичење из географије одржано је 21.05.2016. у Свилајнцу.

Други пут заредом, ученик Арсеније Арсић (VIII 1), учествовао је на републичком такмичењу из географије, и освојио 91 поен.
Честитамо!

Рекреативна настава на Рајцу

Датум: 31. Maj 2016 10:19 Категорија: Новости

Ученици наше школе имали су прилику да бораве на једној од најатрактивнијих Ваљевских планина у периоду 14. - 21. маја. Бесплатан превоз, смештај и пун пансион, омогућила је Фондација породице Јосиповић, чији је оснивач г. Милан Јосиповић.

Двадесет троје ученика петог и шестог разреда, и два наставника, имали су активан одмор, а чист ваздух, домаћа квалитетна храна и љубазни домаћини употпунили су лепоту боравка на Рајцу.

У току боравка посетила нас је Туристичка организација општине Љиг, тачније г. Владимир Ивановић, који је ђацима и наставницима окупљеним код споменика 1300 каплара,  испричао причу о младим и храбрим српским војницима, учесницима Колубарске битке.

Свакодневне пешачке туре, до врха Рајца,  Црвеног врела, и упознавање околине,  уз коришћење спортских терена поред одмаралишта, учинили су да седам дана на овој прелепој шумовитој  планини, прође брже него што смо очекивали.

Наставница географије Валерија Булатовић и наставник ТИО Никола Вранешевић.
слике видети у галерији

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ за ученике нижих разреда

Датум: 24. Maj 2016 16:26 Категорија: Новости

отворите документ

11. 05. 2016 – Светски дан оријентиринга на Врачару

Датум: 12. Maj 2016 11:08 Категорија: Новости

Ученици старијих разреда су, поводом Светског дана оријентиринга, учествовали у обуци и такмичењу како би се придружили Светској федерацији и евентуално оборили рекорд у броју људи који тог дана учествују у обуци и такмичењу. Врло брзо су савладали оријентацију у простору и мапе, а две најбрже екипе, мушка и женска, су добили дипломе.