ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ - ДЕЧИЈА КАРИКАТУРА "МАЛИ ПЈЕР"

Датум: 24. Mart 2016 10:58 Категорија: Новости

На општинском такмичењу Дечија карикатура ,,Мали Пјер,, ученица наше школе Тијана Станковић 6/2  освојила је 1. награду и пласирала се на градски ниво.
Честитамо!

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА НАСТАВНИКЕ!

Датум: 17. Mart 2016 12:36 Категорија: Новости

ЛИНК ЗА ОБАВЕШТЕЊЕ

СВЕТСКИ ДАН КЊИГЕ

Датум: 14. Mart 2016 10:25 Категорија: Новости

У нашој школи одржана је изложба радова на на тему: "Израда стрипа на основу омиљеног књижевног дела".

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 10. Mart 2016 10:11 Категорија: Новости

На општинском такмичењу из математике, одржаном 27. 2. 2016. ученици IV-2 постигли су следеће резултате:

Марко Буруш 80 поена, друго место и пласман на градско такмичење
    Јелена Анастасиа Живковић 70 поена, треће место

I НАЦИОНАЛНИ ФЕСТИВАЛ ДЕЧИЈЕГ КЛИПА - KIDIKEM

Датум: 07. Mart 2016 11:09 Категорија: Новости

I национални фестивал дечјег клипа КИДИКЕМ, Дечји културни центар, 27. 2. 2016.

Уцествовали су ученици VI-1 и  IV-2. Специјалну награду за глуму добили су ученици IV-2 Лана Мигрић, Јана Лазаревић, Душан Петровић и Огњен Миладиновић.

Изјава за Студио Б, као и клипови, могу се видети на сајту ДКЦБ, као и на yоутубе каналу ДКЦБ.

МОЈЕ МЕСТО НА ВРАЧАРУ

Датум: 07. Mart 2016 09:29 Категорија: Новости

2.03.2016.
       У свечаној сали Општине Врачар, 2. марта 2016,  додељене су награде ученицима који су учествовали на литерарном конкурсу под називом „Моје место на Врачару“.
    Ученици наше школе освојили су две, од укупно три награде које је Општина доделила,  за своје оригиналне литерарне есеје: Миа Малешев (8-2) и Андреја Младеновић (8-2). ЧЕСТИТАМО!

Дебата

Датум: 21. Decembar 2015 12:10 Категорија: Новости

11.12.2015. Уз сарадњу са Канцеларијом за младе општине Врачар, у нашој школи је одржано школско такмичење у дебати. Ученици су, спремајући се за ово такмичење, имали прилику да науче и увежбају правила дебате, активног слушања, употребу аргумената и поштовање саговорника. Тим од 6 ученика шестог и седмог разреда ће представљати нашу школу на општинском такмичењу које ће се одржати крајем децембра. Желимо им пуно успеха!

Еко – квиз

Датум: 21. Decembar 2015 12:07 Категорија: Новости

У организацији ЈКП „Градска чистоћа“ одржан је Еко – квиз на коме су наши ученици имали прилику да учествују. Циљ Еко – квиза је подизање нивоа свести основаца о значају заштите животне средине и нивоа информисаности о рециклажи и екологији.

слике видети у галерији

Предавање представника Удружења за унапређење животне средине

Датум: 21. Decembar 2015 12:04 Категорија: Новости

14.12.2015 – Предавање представника Удружења за унапређење животне средине и урбаних простора града Зелени град

Ученици петог и шестог разреда наше школе присуствовали су предавању представника Удружења за унапређење животне средине и урбаних простора града Зелени град. Циљ предавања је да се ученици заинтересују и добију знања која развијају њихов осећај припадности одређеном простору, али и лакшег и правилног коришћења ресурса локалне заједнице.

Сајам спорта

Датум: 03. Decembar 2015 11:23 Категорија: Новости

У петак, 27.11.2015. ученици петог и шестог разреда су посетили Сајам спорта. Са ученицима других школа играли су мали фудбал у оквиру промотивног турнира "Euro Futsal 2016 " Београд. Поред малог фудбала, ученици су се упознали и опробали у разним спортским гранама које су презентоване од стране својих савеза.