Извештај о реализованим превентивним активностима малолетничке делинквенције

Датум: 02. Oktobar 2013 21:44 Категорија: Новости

Планом рада на превенцији малолетничке делинквенције, предвиђена сарадња са МУП-ом током месеца новембра, остварена је нешто раније него што је планирано, крајем месеца септембра.

ПРВАЦИ

Датум: 04. Septembar 2013 21:53 Категорија: Новости

Овог септембра наша школска заједница постала је богатија за чак три одељења првог разреда. Наши мали прваци зaпочели су своје школско путовање и у прве ђачке авантуре кренули са, по њиховим речима, најбољим учитељицама на свету:
·       I1 Оливера Ђурђевић
·       I2 Вера Живановић
·       I3 Мирјана Дупало

Верујемо им на реч и пуно среће у првом разреду желе им чланови литерарне секције!

Осликавање јаја

Датум: 22. Avgust 2013 11:05 Категорија: Новости

Наша школа је добила прву награду на ускршњем осликавању јаја. Екипу наше школе предводиле су Ана Живковић, Сара Живковић и Доротеја Стојановић. Манифестација у организацији удружења "Деца Врачара" одржана је 25.априла у дворишту школе "Душан Дугалић".

Професионална оријентација

Датум: 20. Avgust 2013 18:35 Категорија: Новости

Нове постете наших ученика у оквиру Професионалне оријентације

Дани ћирилице у Баваништу

Датум: 18. Avgust 2013 18:25 Категорија: Новости

Дани ћирилице у Баваништу- ликовни и литерарни конкурс за децу

Ученик наше школе Андреја Младеновић (5-2) освојио је ПРВО место на литерарном конкурсу у Баваништу, који се већ дванаест година одржава у оквиру манифестрације Дани ћирилице. Тема конкурса била је „Будимо људи“.

Рециклираклажа

Датум: 21. Jun 2013 18:23 Категорија: Новости

Наша школа је подржала пројекат Удружења „Октопус“ под називом „Рециклирај баш, уради шта знаш“ који је реалиѕован у ОШ „Душан Дугалић“. Ученице Ана и Сара Живковић учествовале су у ликовној радионици са ученицима са сметњама у развоју.

Прво место на општини

Датум: 22. Maj 2013 18:45 Категорија: Новости

Општина Врачар подстиче талентоване ђаке и зато је покренула пројекат „Таленти Врачара“. Наша школа је освојила прво место у категорији Драмска уметност са представом „Ко каже да нас ништа не занима“ ауторка: Биљана Лазаревски. Браво!

О псу луталици и псу домаћем љубимцу

Датум: 26. April 2013 16:54 Категорија: Новости

Кинолог Војске Србије капетан Срђан Милентијевић одржао је јавни час у Чубурском парку ученицима врачарских школа. Са ђацима је разговарао о томе шта урадити, а да се не зарати са псом и учио их како пси реагују на непознатог човека, како треба да се понашају када непознати пас залаје на њих, како се препознаје болестан пас. „Пери руке после сваког додира са псом, охрабри себе и не показуј страх ако се плашиш паса, ако бежиш пас може помислити да си његов плен, пусти пса да те оњуши и не гледај га у очи“ – причао је капетан Милентијевић радозналим врачарским ђацима од којих већина има пса као кућног љубимца.

Награда за Марка Николића

Датум: 22. April 2013 08:20 Категорија: Новости

На такмичењу у част Петра Краља су наступили ученици свих основних и средњих школа Врачара. Жири првог такмичења „Краљевство поезије 2013“ у саставу: Милица Краљ, Предраг Ејдус, Горица Поповић, Дара Џокић и Милан Цаци Михаиловић у категорији основних школа наградио је првом наградом Марка Николића – ученика ОШ „Краљ Петар II Карађорђевић“ који је рецитовао песму Бране Петровића „Оглед о леду“.

Један дан на дечијој креативној радионици Баушумова

Датум: 20. April 2013 13:55 Категорија: Новости

У оквиру програма Шуматовачка код Вас, Марија Васиљев, сликарка, и Адријана Игњатовић, педагог, гостовале су са радионицом Баушумова у ОШ Краљ Петар II Карађорђевић на часу ученика 2. и 4. разреда.