Млади писци у акцији

Датум: 20. April 2013 13:37 Категорија: Новости

У оквиру програма Шуматовачка код Вас, Јасминка Петровић, дечији писац, гостовала је својом радионицом Млади писци у акцији са Јасминком Петровић коју води у Шуматовачкој, у ОШ Краљ Петар II Карађорђевић на часу ученика 3. и 4. разреда.

Професионална оријентација

Датум: 13. April 2013 14:45 Категорија: Новости

Професионална оријентација-РЕАЛНИ СУСРЕТИ
12.04.2013. године ученици 7-2 разреда у склопу пројекта професионална оријентација били су у организацији IAN МЕЂУНАРОДНА МРЕЖА ПОМОЋИ, где су се дружили са психолозима.

Професионална оријентација

Датум: 12. April 2013 09:33 Категорија: Новости

Ученици VII-2 су ушли у пети модул Профрсионалне оријентације који се зове „Реални сусрети“ и у плану су посете радним организацијама које нуде атрактивна заснивања. Прва фирма коју су посетили је Хидропројекат саобраћај која се бави пројектовањем раскрсница, прилазница мостовима и сл.

Дан школе 2013.године

Датум: 29. Mart 2013 16:33 Категорија: Новости

Основна школа "Краљ Петар II Карађорђевић" прославила је 21.03.2013. свој 81. рођендан  великим маскембалом ученика нижих разреда и позоришном представом.

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

Датум: 28. Mart 2013 19:58 Категорија: Новости

УПИС ДЕЦЕ ЗА ШКОЛСКУ 2013-2014.ГОДИНУ ПОЧИЊЕ 1.АПРИЛА.2013.ГОДИНЕ

Ликовни конкурс

Датум: 19. Mart 2013 11:12 Категорија: Новости

И ове године ученици наше школе били су успешни на општинском конкурсу дечије карикатуре „Мали Пјер“.
Награде су освојили:
Јована Васиљевић 8-2, прва награда за карикатуру
Ирина Лазић 8-2, прва награда за идеју
Катарина Новак 7-1, трећа награда за карикатуру

Предавања за родитеље

Датум: 19. Februar 2013 12:49 Категорија: Новости

Предавања за родитеље ученика од 1. до 8. разреда о васпитању у породици, лошем утицају пет преовлађујућих васпитних модела у савременом васпитању и о потреби преласка на стваралачко васпитање уз љубав, доброту, радост и слободу.
На предлог Наставничког већа и одлуком Савета родитеља у школи се организују предавања за родитеље на тему:  „ВАСПИТАЊЕМ БЕЗ НАГРАДЕ И КАЗНЕ ДО СМАЊЕЊА НАСИЉА У ПОРОДИЦИ И ШКОЛИ“. Предавач:  Милица Новковић - аутор књиге „Породични буквар“.

Разоткривање тела

Датум: 18. Februar 2013 20:54 Категорија: Новости

Како би проширили своја знања о анатомији људског тела ученици VI, VII и VIII разреда посетили су на београдском сајму разоткривање тела . Иако је сликање препарираних људских тела било забрањено осмех на лицима и видно одушевљење наших ђака није се могло сакрити!

Заштита од деликвенције - предавања за ученике 7. и 8. разреда

Датум: 18. Februar 2013 14:50 Категорија: Новости

Ученици 7. и 8. разреда су слушали предавања, које су одржали инспектори Муп- а Србије, о томе како да препознају, правилно реагују и заштите се од потенцијалног угрожавања њихове безбедности. Предавања су била на тему деликвентног понашања, подвођења, злоупотреби интернета и физичком и психолошком насиљу.

Такмичење из књижевности

Датум: 09. Februar 2013 11:55 Категорија: Новости

Прва "Књижевна олимпијада" за ученике седмог и осмог разреда одржана је у ОШ "Краљ Петар Други Карађорђевић" за школе са општине Врачар дана 09.02.2013. године са почетком у 10 часова.На олимпијади је учествовало  54 ученика из пет врачарских школа.